Limonadë Qershie me LimeFeatured

Category: 

Freskohuni me kete limonade ne kushte shtepie, teresisht natyrale, hidratuese dhe ushqyese

Super easy
Cheap
Preparation time

Ingredients

For 4 Person(s)

Limonadë Qershie me Lime

  • 1 liter Uje
  • 0.33 filxhan Pure Qershie
  • 2 kokrra Lime
  • 1 filxhan Qershi te ngrira
  • 0.25 filxhan Shurup panje
  • 2 luge gjelle Fara Kia

Limonadë Qershie me Lime Directions

  1. Në mikser hidhni puren e qershisë, farat K ia, shurupin e panjës dhe një gotë ujë. Përzieni mirë dhe pastaj shtoni pjesën tjetër të ujit dhuke i shtuar lëngun e limës dhe disa feta të saj sëbashku me qershitë dhe kube akulli.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top