Gati.me - Receta gatimi ne cast


Browse by category


Discover our most appreciated recipes!


Featured
Eskallop me salce domate

Eskallop me salce domate

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
800 gr Fileto Vici, 2 Thelpinj Hurdher, 1 Luge kafeje Rigon, 4 Luge gjelle Vaj Ulliri, 400 gr Domate ose salce domatesh, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, Majdanoz

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Patate Furre

Patate Furre

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
4 Kokrra Patate, 1 Aq sa duhet Kripe, Piper, Vaj ulliri dhe rigon

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Brumi i Pices

Brumi i Pices

0
Category:  Brumëra
Italian

Ingredients:
1 Kg Miell, 600 Gr Uje, 7 Gr Maja, 60 Gr Vaj Ulliri, 20 Gr Kripe

Preparation time: 15m
Waiting time: 2h 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate me Luleshtrydhe

Sallate me Luleshtrydhe

0
Category:  Antipasta, Sallata

Ingredients:
200 gr Rukola, 200 gr Spinaq, 10 kokrra Luleshtrydhe, 10 kokrra Pomodorini, 1 aq sa duhet Kripe, vaj, Limon

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Supe Krem Kungulli

Supe Krem Kungulli

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
400 gr Kunguj, 2 kokrra Patate, 1 kg Uje, 2 cope Koncentrate Pule, 1 gote uji Qumesht, 100 gr Djath Parmixhano, 1 aq sa duhet Kripe, vaj, piper

Preparation time: 10m
Cooking time: 25m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate Miks

Sallate Miks

0
Category:  Sallata

Ingredients:
300 gr Sallate Jeshile, 10 kokrra Pomodorini, 1 koker Qepe, 2 cope Kastravec, 0.5 kokerr Limon , 1 aq sa duhet Kripe dhe vaj

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Midhje te skuqura

Midhje te skuqura

0
Category:  Pjatanca

Ingredients:
2 Kavanoz Midhje, 0.33 Filxhan Vaj per skuqje, 1 Filxhan Miell, 3 Kokrra Veze, 1 Tufe Majdanoz, 1 aq sa duhet Kripe dhe piper, 1 Filxhan kafeje Birre

Preparation time: 10m
Cooking time: 25m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Patate te mbushura

Patate te mbushura

0
Category:  Pjata e pare
Hungarian

Ingredients:
4 Kokrra Patate, 1 Pako Gjalpe, 200 gr Proshute e tymosur, 1 Tufe Majdanoz, 1 aq sa duhet Djathe i shkrire

Preparation time: 15m
Cooking time: 45m
Difficulty: Super easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Tagliatelle ne Furre me Ragu te bardhe

Tagliatelle ne Furre me Ragu te bardhe

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
500 Gr Tagliatelle, 100 ml Qumesht, 150 gr Bizele, 100 gr Qepe, 30 ml Vere, 300 gr Rikota, 250 gr Salcice, 1 dege Selino, 1 thelpi Hurdher, 60 gr Djath Kackavall, 100 gr Karrot, 1 aq sa duhet Kripe, vaj ulliri, piper, arre moskate, buke e thekur

Difficulty: Fairly difficult
Cost: Fairly cheap

Featured
Fileto Salmoni ne shtrat Njokish dhe Spinaqi

Fileto Salmoni ne shtrat Njokish dhe Spinaqi

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
4 Fileto Salmon, 400 gr Njoki, 400 gr Spinaq, 1 thelpi Hurdher, 1 Koker Portokall te kuq, 1 Luge kafeje Salce Soje, 1 Luge kafeje Salce Worcestershire

Preparation time: 15m
Cooking time: 35m
Difficulty: Fairly difficult
Cost: Fairly expensive