Gati.me - Receta gatimi ne cast


Browse by category


Discover our most appreciated recipes!


Featured
Recel me luleshtrydhe

Recel me luleshtrydhe

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1 kg luleshtrydhe, 800 gr sheqer, lengun e nje limoni

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Gjelle me Perime

Gjelle me Perime

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
2 shkopinj Selino, 1 kokerr Qepe, 2 cope Karrota, 5 gjethe Dafine, 3 dege Rozmarine, 3 luge gjelle Vaj Ulliri, 2 luge gjelle Miell, 2 luge gjelle Salce domate koncentrate, 800 gr Mish vici, 1 aq sa duhet Kripe

Preparation time: 20m
Cooking time: 2h
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Brinje Qingji me guacke Stikash

Brinje Qingji me guacke Stikash

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
2 thelpinj Hurdher, 3 luge gjelle Djath Pecorino, 60 gr Stika, 2 luge gjelle Majdanoz, 50 gr Gjalp

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Varke buke e mbushur

Varke buke e mbushur

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
20 gr Djath Parmixhano, 40 gr Rikota, 6 kokrra Veze, 100 gr Proshute, 70 gr Bacon, 4 bishta Qepe e njome, 1 aq sa duhet Piper, 2 cope Kunguj, 3 luge gjelle Vaj Ulliri, 8 cope Panine Integrale, 1 cope E verdhe veze, 1 luge Pana gatimi

Preparation time: 30m
Cooking time: 15m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Rizoto me Molle dhe Proshute i tymosur

Rizoto me Molle dhe Proshute i tymosur

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
320 gr Oriz Carnaroli, 2 kokrra Molle, 120 gr Proshut i tymosur, 1 kokerr Qepe, 1 liter Leng Mishi, 150 ml Vere e bardhe, 40 gr Gjalpe, 40 gr Parmixhano, 1 aq sa duhet Kripe dhe piper

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Sallate me karrota te fresketa

Sallate me karrota te fresketa

0
Category:  Sallata

Ingredients:
500 gr karrota, 4 thelpinj hudhra, 2 luge vaj, 0.5 filxhan majoneze, pak piper dhe kripe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Supa Mitun

Supa Mitun

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
8 feta buke shtepie, 2 thelpinj hudhre, 200 gr gruviera ( djathe francez , i forte ), 1 liter leng mishi i vluar, kripe, piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Akullore Stracciatella

Akullore Stracciatella

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
600 ml Qumesht, 100 gr Cokollate, 250 ml Pana per embelsira, 250 gr Sheqer, 0.5 gr Vanilje

Preparation time: 40m
Cooking time: 5m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krem kungulli te verdhe

Krem kungulli te verdhe

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
200 gr Patate, 1 aq sa duhet Piper, kripe, 2 luge gjelle Vaj Ulliri, 6 gjethe Borzilok, 2 thelpinj Hurdher, 3 dege Dafine, 2 kokrra Qepe, 30 gr Gjalpe, 1 tufe Majdanoze

Preparation time: 10m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kavateli me Kungull dhe Bacon

Kavateli me Kungull dhe Bacon

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
400 gr Kavateli, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, Vaj ulliri, 200 gr Pancete, 450 gr Kungull i verdhe

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap