Patate te mbushuraFeatured

Category: 

Patate e mbushur vjen si nje pjate e pare, por mund te jete edhe nje pjate shoqeruese ideale me fileto pule.

Super easy
Fairly cheap
Preparation time
Cooking time

Ingredients

For 4 Person(s)

Patate e mbushur

  • 4 Kokrra Patate
  • 1 Pako Gjalpe
  • 200 gr Proshute e tymosur
  • 1 Tufe Majdanoz
  • 1 aq sa duhet Djathe i shkrire

Patate te mbushura Directions

  1. Fillimisht fusim patatet ne furre 200 grade te mbeshtjella me leter alumini secila per rreth 45 minuta.
  2. Pasi i nxjerrim nga furra ju heqim letren e aluminit dhe i leme te ftohen pak.
  3. Nderkohe grijme proshuten dhe majdanozin dhe i leme menjane. Marrim patatet dhe i presim ne mes per se gjati.
  4. Heqim brumin nga brenda patateve, i sperkasim patatet nga brenda me pak gjalpe, pastaj u hedhim nga nje luge djathe te shkrire, me pas proshute te tymosur dhe mbi te pak majdanoz.
  5. E veme ne pjate per tu servirur. Ju befte mire.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top