Pure Patate me gorgonzolaFeatured

Category: 
Super easy
Cheap
Preparation time
Cooking time

Ingredients

For 4 Person(s)

Pure Patate me gorgonzola

  • 4 kokrra Patate
  • 400 gr Qumesht
  • 200 gr Gorgonzola
  • 2 luge gjelle Gjalp
  • 1 aq sa duhet Kripe

Pure Patate me gorgonzola Directions

  1. Fillojme duke lare mire patatet dhe i vendosim per te zjere duke i hedhur edhe kripe.
  2. Pasi shikojme qe patatet jane zjere i kullojme dhe fillojme t'i shtypim.
  3. Pasi i kemi shtypur, i hedhim ne tenxhere me gjalpin, qumeshtin dhe gorgonzolen e prere ne copa.
  4. I perzjejme te gjitha sebashku deri sa te shikojme qe djathi eshte shkrire.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top