Supe Krem KungulliFeatured

Category: 
Super easy
Cheap
Preparation time
Cooking time

Ingredients

For 4 Person(s)

Supe krem Kungulli

 • 400 gr Kunguj
 • 2 kokrra Patate
 • 1 kg Uje
 • 2 cope Koncentrate Pule
 • 1 gote uji Qumesht
 • 100 gr Djath Parmixhano
 • 1 aq sa duhet Kripe, vaj, piper

Supe Krem Kungulli Directions

 1. Fillojme duke lare dhe grire kungujt dhe patatet.
 2. I presim ne copa dhe i vendosim ne nje tenxhere me vaj.
 3. I kaverdisim dhe me pas shtojme ujin, kripen, vajin e ullirit, piperin dhe supat e pules.
  I lem te zjejne per rreth 20 minuta dhe i heqim , duke e len te ftohen.
  Pasi eshte ftohur, marrim mikserin me 'zhytje' dhe fillojme e kthejme ne krem.
 4. I dhem edhe goten e qumeshtit
  E servirim me djathin dhe vaj ulliri siper.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top