Supe krem perimeshFeatured

Category: 

Supa e perimeve është një pjatë e parë e lehtë dhe e shëndetshme. Nëse fëmijëve tuaj nuk ju pëlqejnë perimet, atëherë mund ta grini supën me grirës elektrik derisa të arrini një krem të shijshëm perimesh. Në këtë mënyrë e gjithë familja do të mund të shijojë një pjatë të shëndetshme. Kjo është një pjatë shumë e thjeshtë dhe e shpejtë. Në këtë recetë mund të shtoni edhe perime të tjera nëse dëshironi.

Super easy
Cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Supe

 • 1 karrote
 • 2 dege selinoje
 • 1 presh
 • 1 qepe e njome
 • 1 kungull
 • 2 domate
 • 50 gr bizele
 • 1 zhardhok koper (finok)
 • 3 dege brokoli
 • 3 dege lulelaker
 • 1 patate
 • 1 spec
 • pak kripe
 • pak vaj ulliri
 • 1 gjethe dafine
 • 2 feta buke te thekur

Supe krem perimesh Directions

 1. Pasi i pastrojmë e i lajmë mirë të gjitha perimet, i presim në copa të trasha dhe i vendosim në një tenxhere më ujë. I hedhim pak kripë dhe gjethen e dafinës dhe i lemë të ziejnë për disa minuta, derisa të shohim që perimet janë zbutur.
 2. Më pas grijmë gjithë supën me një grirës elektrik derisa të arrijmë një masë si krem.
 3. Hedhim supën krem në pjata dhe e shërbejmë të ngrohtë. Sipër shtojmë copa buke të thekur dhe vaj ulliri.
 4. Ju bëftë mirë!

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top