Midhje te skuquraFeatured

Category: 

Kur krijuam kete rece me midhje te skuqura ne nje krem me birre, disa ishin skeptike. Por ne fund te gjithve u pelqyen. 
Nje pjate e vecante, qe i vendose ne pah te gjithe shijen e midhjes. 

Easy
Cheap
Preparation time
Cooking time

Ingredients

For 4 Person(s)

Midhje te skuqura

 • 2 Kavanoz Midhje
 • 0.33 Filxhan Vaj per skuqje
 • 1 Filxhan Miell
 • 3 Kokrra Veze
 • 1 Tufe Majdanoz
 • 1 aq sa duhet Kripe dhe piper
 • 1 Filxhan kafeje Birre

Midhje te skuqura Directions

 1. Midhjet kullohen dhe u hidhet kripë e piper. Përgatitet një mase i hollë për skuqje me miell, vezë, birrë dhe pak ujë. Masa (pastela) duhet të ketë trashësi të tillë që kur të zhytet në të maja e lugës të vishet me një shtresë të hollë.
 2. Vihet tigani me vaj në zjarr dhe kur të nxehet, futen midhjet e kaluara në miell e pastaj në Pastel. Skuqen 3-5 minuta. Kullohen mirë nga yndyra.
 3.  
 4. Vihen në pjatancë dhe u hidhet përsipër majdanoz i grirë hollë.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top