Akullore me CokollateFeatured

Category: 
Super easy
Cheap
Preparation time
Waiting time 2h

Ingredients

For 4 Person(s)

Akullore me Cokollate

  • 2 cope Banane
  • 2 luge gjelle Kakao pluhur
  • 3 luge gjelle Qumesht bajameje
  • 1 luge gjelle Cokollate e zeze ne kubike

Akullore me Cokollate Directions

  1. Fillojme duke qeruar dhe prere bananen ne copa ne medha.
  2. Me pas i ngrijme deri sa te behen te forta.
  3. Ne nje mikser (blender), bananet e ngrira i kthejme ne pure, shtojme kakaon, qumeshtin e bajames dhe cokollaten. 

    Mund ta shijojme mennjehere, ose nese duam mund ta ruajme ne ngrirje nse sasia eshte me e madhe.
  4. Mund te ruhet deri ne dy muaj.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top