Akullore nga banania Featured

Category: 
Super easy
Cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

akullore

  • 2 banane
  • leng nga dy limona dhe nga nje portokall
  • 350 gr sheqer
  • 1 gote ajke te embel

Akullore nga banania Directions

  1. Në sheqer hidhet një filxhan ujë dhe zihet shurupi si për ëmbëlsira, pastaj ftohet.
    Bananet e pastruara shtrydhen dhe përzihen me lëngun e limonëve dhe të portokallit në ajkën e ëmbël.
  2. Përzihet shurupi i ftohur,hidhet në enën për akullore dhe vendoset në frigorifer për ngrirje të thellë.
  3. Ju befte mire ! 

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top