American Love PizzaFeatured

Category: 

American Love Pizza eshte nje pice e krijuar nga ne duke perdorur ingredientet e e vecante te disa shteteve te Amerikes. 

Spinaq, Bacon, proshute, Filadelfia etj jane ingredientet e e bejne te vecante kete pice.

Super easy
Cheap
Preparation time
Cooking time
Waiting time 2h 30m

Ingredients

For 4 Person(s)

American Love Pizza

 • 1 kg Miell
 • 600 gr Uje
 • 7 gr Maja
 • 60 gr Vaj Ulliri
 • 20 gr Kripe
 • 1 filxhan Spinaq
 • 1 filxhan Kerpudhe te fresketa
 • 0.5 filxhan Mocarela
 • 5 feta Djath Guda
 • 1 filxhan Salce Domate
 • 5 feta Proshute

American Love Pizza Directions

 1. Per te pergatitur brumin per picen fillojme duke hedhur miellin ne nje tas. Shtojme maja dhe 100 gr uje dhe ndezim mikserin me shpejtesi mesatare.
 2. Shtojme ujin pak e nga pak, duke pritur qe uji qe kemi shtuar ne fillim te jete thither nga brumi.
 3. Keshtu vazhdojme deri sa te kemi perftuar nje mase homogjene.
 4. Dhe vazhdojme te gatuajme brumin e pices. Ketu lexo receten per Brumin e Pices.
 5. Marrim nje nga picat qe kemi vendosur te gatuajme dhe fillojme i shtrojme.
 6. Ne fillim vendosim salcen dhe me rradhe vendosim proshutin, kerpudhat e gjalla, spinaqin, mocarelen dhe djathin guda.
 7. E pjekim ne 180 grade per 25 minuta.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top