Pjepër dhe proshutëFeatured

Category: 
Seasons: 

Pjepër dhe proshutë

Easy
Fairly cheap
Preparation time
Cooking time
Waiting time 15m

Ingredients

For 4 Person(s)

Pjeper me Proshute

 • 100 Gram Rukola
 • 100 Gram Sallate Jeshile
 • 3 Feta Pjeper
 • 8 Fije Proshute Krudo
 • 1 Dege Borzilok
 • 2 Kokrra Qepe te njoma
 • 2 Gram Kripe
 • 2 Luge Vaj Ulliri
 • 1 Luge Uthull Balsamike

Pjepër dhe proshutë Directions

 1. Përbërësit për 4 persona: 100 g rukola, 100g sallatë jeshile, 3 feta pjepër, 8-10 fije proshutë krudo, 1 degë borzilok, 2 qepë të njoma, kripë, vaj ulliri, uthull balsamike.
 2. Përgatitja: Pasi i pastrojmë dhe lajmë me ujë të rrjedhshëm, copëtojmë sallatën dhe rukolat dhe i hedhim në një tas. Mbi to shtojmë pjepër të prerë në trekëndorë, qepë të prera hollë dhe proshutë krudo të copëtuar. Në fund, i spërkasim të gjitha me kripë, uthull balsamike dhe vaj ulliri dhe e rregullojmë në pjatë sipas dëshirës.
 3.  

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top