Supë me lakër të freskëtFeatured

Category: 
Seasons: 

Lakra e bardhë pritet në fije të holla ose në copa katrore. Zarzavatet e tjera priten në fije ose rripa ndërsa patatet në kubikë mesatarë. Në lëngun e mishit ose në ujë të valuar hidhet lakra e prerë dhe pas 5 minutash shtohen patatet. Në tigan me yndyrë kaurdisen qepët, karotat, selinoja e grirë hollë dhe pak miell. Pas kaurdisjes shtohen domatet ose salca dhe sëbashku hidhen në supë.

Easy
Cheap

Ingredients

For 2 Person(s)

Përbërësit

 • 1.5 Litra Lëng mishi
 • 500 Gram Lakër e freskët
 • 1 Filxhan Yndyrë
 • 3 Kokrra Patate
 • 2 Cope Karota
 • 1 Kokerr Qepë
 • 1 Kokerr Selino
 • 2 Kokrra Domate
 • 1 Luge Kafeje Miell

Supë me lakër të freskët Directions

 1. Zarazavatet e kaurdisura hidhen 10 minuta para përfundimit të zierjes së supës. Në fund shtohet kripë, piper i zi, dafinë dhe majdanoz i grirë hollë. Kjo lloj supe është më e shijshme kur rri 4 – 5 orë (jo në zjarr), përpara se të konsumohet.

Nutrition facts

Per Serving
 • Kcal: 200 kcal

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top