Brumëra (25 recipes)

Brumëra Recipes

Featured
KREPA

KREPA

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
3 kokra Veze, 250 gr Miell, 0.5 liter Qumesht, 40 gr Gjalp, 1 pak Kripe

Preparation time: 5m
Cooking time: 5m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krepa me Nutella dhe Luleshtrydhe

Krepa me Nutella dhe Luleshtrydhe

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
250 gr Nutella, 300 gr Luleshtrydhe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krepa te kripur

Krepa te kripur

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
250 gr Filadelfia, 1 cope Fileto Pule (ose gjoks pule), 4 cope Kerpudha te fresketa, 1 kokerr Dardhe, 2 duar Arra

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kulac me salsice

Kulac me salsice

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
500 gr miell, 300 gr salsice te fresketa, 100 gr djathe kackavalle, 100 gr vaj ulliri, 5 gr kripe

Preparation time: 1h
Cooking time: 1h
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Musaka

Musaka

0
Category:  Pjata e dytë, Brumëra

Ingredients:
2 patellxhane te medhenj, 2 patate, 300 gr mish i grire, 2 qepe, 2 domate , 50 gr miell, 200 gr qumesht, 50 gr mocarela, kripe, piper, vaj ulliri

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Petanik me fasule

Petanik me fasule

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
1.5 gote uji fasule, 500 gr miell, vaj ulliri, vaj luledielli sa duhet

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Petulla te shpejta

Petulla te shpejta

0
Category:  Brumëra
Mediteranean

Ingredients:
200 gr miell, 300 ml uje i ngrohte, vaj per skuqje, 2 veze, pak kripe

Preparation time: 15m
Cooking time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pica te vogla me djathe Filadelfia

Pica te vogla me djathe Filadelfia

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
250 gr miell, 250 gr djath filadelfia natyral, 50 gr gjalp, kripe, salce domatesh, djathe mocarela, rigon/borzilok

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Pica tradicionale

Pica tradicionale

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
1 kg miell, 6 luge vaj ulliri, 50 gr maja birre, 2 luge sheqer, 10 gr kripe, 1 gote uje, 300 gr salsice, 2 domate te fresketa , 300 gr mocarela , kripe, rigon, borzilok te fresket , vaj ulliri

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pice me fruta deti

Pice me fruta deti

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
1 kg Miell, 600 gr Uje, 7 gr Maja, 60 gr Vaj Ulliri, 20 gr Kripe, 1 filxhan Domate, 2 kuti Peshk Tone, 10 cope Midhje, 10 cope Karkaleca, 1 cope Kallamarw, 1 cope Sepie

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap