Buke e mbushurFeatured

Category: 
Easy
Cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Per brumin

  • 700 gr miell
  • gjysem gote vaj luledielli
  • 25 gr maja
  • gjysem gote kos te holluar
  • 1 veze
  • pak kripe

Buke e mbushur Directions

  1. Ne nje tas te madh hidhni te gjithe ingredientet  pervec miellit.I trazoni mire dhe pastaj hidhni miellin pak nga pak. Mund te duhet i gjithe mielli ose jo ,varet nga lloji i miellit . Brumi duhet te jete pak i bute , jo si brume per byrek sepse pasi ta keni lene te clodhet te mbuluar per 1 ore do shtoni edhe pak miell dhe me pas behet si brume byreku.  Kulacet e vegjel duhet te jene sa nje mandarine. Hapini me rrul  si ne figure.  
  2. Ne gjelle mund te hidhni cfare te doni: mish , djathe etj. Para se ti piqni lyejini me veze.  Piqini ne furre ne tepsi me leter vaji per 15min ose 20 varet nga furra  .
  3. Kujdes kur ti hapni mos ju hidhni shume miell.
  4. Ju befte mire ! 

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top