Biftek me perime Featured

Category: 
Super easy
Cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Biftek me perime

 • 30 ml vaj perimesh
 • 450 gr fileto vici (prere ne dy shirita)
 • 130 gr brokoli
 • 1 spec i kuq (prere ne shirita )
 • 2 karota (prere ne feta)
 • 1 qepe jeshile ( prere copa copa )
 • 3 gr hudher e grire imet
 • 30 ml salce soje
 • 20 gr fara susami , te pjekura

Biftek me perime Directions

 1. Ngrohni vajin në një tigan në nxehtësi të mesme, gatuani fileton deri sa të marrë ngjyrë kafe 3 deri në 4 minuta. Lëvizeni mishin në anë të tiganit dhe shtoni brokolin, specin, karotat, qepën jeshile dhe hudhrat në qëndër të tiganit.
 2. Gatuajini perimet për dy minuta duke i përzier dhe më pas bashkoni biftekun në përzierje. Shtoni salcën soje dhe farat e susamit dhe gatuajini deri sa perimet të zbuten.
 3. Ju befte mire !

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top