Brinje Qingji me guacke StikashFeatured

Category: 
Super easy
Cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Brinje Qingji me guacke Stikash

 • 2 thelpinj Hurdher
 • 3 luge gjelle Djath Pecorino
 • 60 gr Stika
 • 2 luge gjelle Majdanoz
 • 50 gr Gjalp

Brinje Qingji me guacke Stikash Directions

 1. Per te pergatitur brinjet e qingjit ne guacke stikash, se pari duhet te pastrojme mishin nga I gjithe dhjami rreth e rrotull, si edhe kocken.
 2. Me pas heqim kocken e fundit, ne kete menyre kemi brinje qingji te buta me vetem nje kocke. Per te kursyer kohe mund t'i kerkoni kasapit tuaj tjua pergatise.
 3. Pjekim stikat, ne nje tepsi te veshur me leter furre, per disa minuta ne 200 grade.
 4. Pasi I kemi pjekur, I grijme dhe I perzjejme me majdanozin e grire dhe me thelpinjt e hurdhres, kripen dhe buken e thekur, djathin e grire. I perzjejme mire te gjithe ingredientet per te perfituar nje mase homogjene.
 5. I kalojme brinjet ne te bardhen e vezeve, nje nga nje, duke patur kujdes te mbulojme te gjithe siperfaqen e mishit, me pas e kalojme tek masa qe pergatitem me stikat.
 6. Ne nje tigan vendosim gjalpin, ose vajin e ullirit, ne varesi te preferences, e shkrijme dhe shtojme brinjet, te cilat do ti lem te marrin ngjyre te florinjt per disa minuta ne cdo ane.
 7. Kur te shikojme qe Jane krokante dhe te florinjta nga te dyja anet, I heqim dhe I servirim menjehere.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top