Fileto pule alla gati.meFeatured

Category: 
Super easy
Cheap
Preparation time
Cooking time
Waiting time 2h

Ingredients

For 4 Person(s)

Fileto Pule alla Gati.me

 • 4 cope Fileto Pule
 • 1 aq sa duhet Piper, Kerri, Rozmarine
 • 1 aq sa duhet Arre moskate, Vaj Ulliri, Spec djekes, Leter furre

Fileto pule alla gati.me Directions

 1. Ne nje tas hedhim 3 luge vaj ulliri, dhe me rradhe shtojme te gjitha erzat, duke perfshire edhe kripen.
 2. I perzjejme deri sa te bashkohen me vajin. Shtojme filetot e pules dhe i perzjejme ne menyre qe te gjitha te lyhen me vajin e erzat.
 3. I lem te marinohen per minimum 30 minuta dhe me pas ne nje tepsi te mbuluar me leter furre, i vendosim ne soben e ngrohur paraprakisht me 180 grade Celsius.
 4. Pasi i kemi futur ne furre filetot e pule, duhen rreth 20 minuta qe ato te behen, edhe pse fuqia e sobes ndikon shume ne kohen e pjekjes se filetove.
 5. Keshtu qe duhet te shikoni qe kane marre nje ngjyre te bukur te florinjt te kuq.
 6. I kthejme ne krahun tjeter dhe perfundojme pjekjen.
  Kujdes nuk duhet te shtoni me vaj pervec atij qe keni perdorur per te marinuar pulen.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top