Featured
Brinje Qingji me guacke Stikash

Brinje Qingji me guacke Stikash

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
2 thelpinj Hurdher, 3 luge gjelle Djath Pecorino, 60 gr Stika, 2 luge gjelle Majdanoz, 50 gr Gjalp

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Brioche te thjeshta me nutella

Brioche te thjeshta me nutella

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
1 pete sfoliat, 4 luge gjelle cokokrem, pak sheqerkallamsheqeri, pak sheqer pluhur

Preparation time: 20m
Cooking time: 15m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Brumi i Pices

Brumi i Pices

0
Category:  Brumëra
Italian

Ingredients:
1 Kg Miell, 600 Gr Uje, 7 Gr Maja, 60 Gr Vaj Ulliri, 20 Gr Kripe

Preparation time: 15m
Waiting time: 2h 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Buke e mbushur

Buke e mbushur

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
700 gr miell, gjysem gote vaj luledielli, 25 gr maja, gjysem gote kos te holluar, 1 veze, pak kripe

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Buke me miell misri

Buke me miell misri

0
Category:  Vegjetariane

Ingredients:
1 kg miell misri, 700 ml uje, vaj ulliri, kripe

Preparation time: 10m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Burani me spinaq e veze

Burani me spinaq e veze

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kg spinaq i fresket , 1 filxhan kafeje oriz, 5 qepe te njoma, pak kripe, pak piper , pak koperr ose nenexhik, 5 veze, 4 luge vaj ulliri

Preparation time: 20m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Byrek me angjinare

Byrek me angjinare

0
Category:  Antipasta, Brumëra

Ingredients:
2 pete speciale, 1 qepe te kuqe, 400 gr angjinare, 200 gr djathe te tymosur, 60 gr djathe parmixhan te grire, 1 veze, pak kripe, pak piper, pak vaj ulliri, 1 pako shafran pluhur, 1 thelpi hudher

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Byrek me domate dhe salmon

Byrek me domate dhe salmon

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
200 gr brume, 500 gr domate, 120 gr salmon me vaj, 1 tufe majdanoz, pak kripe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Byrek me kungulleshka

Byrek me kungulleshka

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
10 pete, 1 kg kungulleshka, 4 kokrra veze, 1 kg qumesht, 1 tufe koper, 50 gr gjalpe, 3 luge vaj ulliri, pak kripe

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Byrek me mish

Byrek me mish

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
350 gr miell, pak kripe, 10 ml vaj ulliri, 150 ml uje i vaket, 300 gr ragu ose mish i grire, 2 kokrra qepe mesatare, 200 gr salce domate, 300 gr pete te thata, pak kripe, vaj ulliri , pak piper

Preparation time: 20m
Cooking time: 40m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap