Trahana me copeza dhjami Featured

Category: 
Super easy
Cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Trahana

 • dhjam sa te doni
 • spec djeges
 • spec i kuq
 • kripe
 • buke gruri
 • vaj ulliri
 • trahana

Trahana me copeza dhjami Directions

 1. Per ta bere sa me shpejt kete gjelle duhet qe masen e trahanas ta vendosim ne uje qe te zbutet mundesisht 1 nate para pergatitjes qe te kemi mundesi ta bejme sa me shpejt.
 2. Trahanane e zbutur e vendosim ne nje tenxhere me uje ku e perziejme pa ndalim ne menyre qe te mos formohen kokrra.Me pas shtojme buken e prere dhe fillojme e perziejme deri sa te behet plotesisht. Ne nje tigan hedhim pak vaj luledielli dhe marrim dhjamin dhe e presim ne copa te vogla ne madhesine qe ne duam .
 3. I skuqim mire ne menyre qe copat e dhjamit te behen si kerce e me pas shtojme specin e kuq dhe ate djeges dhe i perziejme se bashku te gjitha. Trahanane e pergatitur e vendosim ne pjate dhe siper saj vendosim copezat e dhjamit me specin djeges dhe ate te kuq . Siper i hedhim vaj ulliri.
 4. Ju befte mire !

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top