Qumeshtor Featured

Category: 

Qumështori është një recetë e thjeshtë dhe shumë e shëndetshme për organizmin.

Super easy
Cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Qumeshtor

  • 1 kg qumesht
  • 10 veze
  • sheqer sipas deshires
  • 1 pako sheqer vanilje

Qumeshtor Directions

  1. Për të përgatitur recetën në fillim do të përziejmë vezët me sheqerin derisa të bëhet një masë e shkrifët. Pasi e kemi zier qumështin dhe është në gjendje të vakët e përziejmë me vezët dhe sheqerin që kemi bërë gati në enën e mëparshme.
  2. I hedhim në tepsi dhe e vendosim në temperaturën 200 gr celcius. Në kohën që e vendosim në furrë duhet ta mbulojmë me letër alumini dhe ta kontrollojmë vazhdimisht derisa të krijojë një skuqje të lehtë në sipërfaqe të saj.
    Qumështori shërbehet i ftohtë ku dhe ne mund ta presim sipas dëshirës.
  3. Ju befte mire !

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top