Salmon ne TiganeFeatured

Category: 
Super easy
Cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Salmon ne Tigan

 • 4 fileto Salmoni
 • 0.25 filxhan Gjalp
 • 3 luge Mustard
 • 1.5 luge gjelle Mjalt
 • 0.25 fixhan Buke e Thekur
 • 1 tufe Majdanoz
 • 1 koker Limon
 • 1 aq sa duhet Kripe, Piper

Salmon ne Tigane Directions

 1. Ne nje tenxhere te vogel, bashkojme gjalpin, mustarden dhe mjaltin. 
 2. Pasi shikojme qe eshte krijuar nje mase homogjene e lem menjane.
 3. Marrim filetot e Salmonit i kalojme ne salce e krijuar me mjaltin dhe mustarden, i vendosim ne nje tepsi me leter furre dhe nga pjesa e lekures, te cilen e vendosim lart e sperkasim me buken e thekur te perzjere me majdanozin.
 4. Pjekim ne furre per 12 deri ne 15 minuta, furren duhet ta kemi ngrohur paraprakisht ne 200 grade.
 5. E rregullojme me kripe, piper dhe leng limoni.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top