Tave dheu TiraneseFeatured

Category: 

Kjo pjate eshte me e njohura e krahines se Tiranes dhe perben nje recete tradicionale shqiptare . E gatuar ne tave dheu e cila i jep edhe aromen karakteristike , mund te pregatitet me mish vici te prere ne kubike (si ne receten me poshte ) apo me melci vici ( receta origjinale ) 

 

Easy
Fairly cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Tave dheu

  • 450 gr mish vici
  • 250 gr gjize kripe ose djath Feta
  • 1 qepe te mesme
  • 100 gr gjalp
  • 1 luge miell
  • 3 luge vaj ulliri
  • kripe
  • piper
  • spec i kuq djeges

Tave dheu Tiranese Directions

  1. Si fillim presim mishin e vicit dhe qepen ne kubik dhe i kaverdisim ne tigan me vaj ulliri per 15 minuta . Ne nje tigan tjeter shkrijme gjalpin dhe shtojme miellin , gjizen ose djathin Feta, piperin e zi, kripen dhe specin e kuq djeges (sasia sipas deshires). I bashkojme te gjithe perberesit bashke ( mishin e vicit dhe qepen me gjizen ) dhe i ndajme neper tava dheu te cilat i vendosim ne furre te parangrohur ne 350 grad per 15 min . E servirim kete pjate te ngrohte. 

Recipe notes

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top