COM_YOORECIPE_CUISINE_

Featured
Caesar Salad Bagels

Caesar Salad Bagels

0
Category:  Finger Food
American

Ingredients:
3 Luge Salce Sallate Caesar, 2 Cope Bagels, 0.5 Luge kafeje Piper i zi, 2 Feta Qepe e kuqe, 1 Filxhan Sallate jeshile, 0.5 Filxhan Parmigiano Reggiano

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Cheesecake me cokollate dhe kikirika

Cheesecake me cokollate dhe kikirika

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
150 gr Biskota te thjeshta, 50 gr Kikirika te kripur, 50 gr Cokollate e zeze, 3 kokrra Veze, 100 gr Sheqer, 600 gr Filadelifia, 20 gr Niseshte, 0.5 lengun Limon, 100 ml Pana per embelsira, 200 gr Cokollate me qumesht, 50 gr Cokollate e zeze, 125 ml Pana

Difficulty: Fairly difficult
Cost: Fairly cheap

Featured
Chicken rolls

Chicken rolls

0
Category:  Brumëra, Finger Food

Ingredients:
4 cope Pite, 8 cope Gjethe Sallate, 3 kokra domate, 2 cope Fileto Pule, 1 aq sa duhet kripe

Preparation time: 10m
Cooking time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Couscous me perime

Couscous me perime

0
Category:  Vegjetariane
Mediteranean

Ingredients:
250 gr couscous, 260 ml uje, 2 luge vaj ulliri, 1 qepe e njome, 1 karote, 1 kungull, 1 patellxhan, 3 lule brokoli, 1 dege selinoje, 9 domate te vogla, 4 luge gjelle vaj ulliri, 2 thelpinj hudhre, pak kripe, 1 spec djeges, 2 gjethe borziloku

Preparation time: 30m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Cupcake me ribes

Cupcake me ribes

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
100 gr miell, 100 gr sheqer, 40 ml vaj luledielli, 60 ml uje i vaket , 2 veze, 12 gr sode per embelsira , 0.5 limon (vetem lekura e grire ne rende ), 1 maje luge kripe, 200 ml pana e ftohte nga frigoriferi, 2 luge sheqer pluhur, ribes

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Ëmbëlsirë krokante me susam

Ëmbëlsirë krokante me susam

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
200 gr fara susami, 200 gr sheqer i zi

Preparation time: 10m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Embelsire me biskota dhe banane

Embelsire me biskota dhe banane

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
400 gr biskota, 250 ml qumesht, 300 ml pana, 2 banane, 200 gr cokollate

Preparation time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Embelsire me fruta pylli dhe luleshtrydhe

Embelsire me fruta pylli dhe luleshtrydhe

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
200 gr miell, 125 gr gjalp, 50 gr bajame te grira, 1 e verdhe veze, 40 ml uje, 3 luge sheqer, pak kripe, 300 ml pana , 250 gr maskarpone, 50 gr sheqer, 2 pako vanilje, 150 gr fruta pylli te zeza, 100 gr luleshtrydhe

Preparation time: 30m
Cooking time: 15m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Embelsire snickers

Embelsire snickers

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
8 te bardha vezesh, pak kripe, lengu i nje gjysme limoni, 9 luge gjelle sheqer, 4 luge gjelle miell, 250 gr kikirik i bluar, 200 gr cokollate e bardhe , 2 luge vaj, krem karamel

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Eskallop furre

Eskallop furre

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
10 thela te vogla mish, 2 filxhane vaj, 2.5 qepe mesatare , 3 luge miell, 2 filxhane vere, 1 gjethe dafine, 4 domate, salce, 1 tufe majdanoz, kripe dhe piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap