COM_YOORECIPE_CUISINE_

Featured
Lazanja

Lazanja

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kuti Lazanja (makarona), 400 gr Mish i grire, 500 ml Salce domate, 1 Filxhan kafeje Vaj, 1 cope Karrote, 1 kokerr Qepe, 2 dege Selino, 1 luge kafeje Karafil, 3 thelpinj Hurdher, 500 gr Beshamel

Difficulty: Fairly difficult
Cost: Fairly cheap

Featured
Lepur me vere

Lepur me vere

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 lepur i vogel, 0.5 gote vere e bardhe, 3 qepe, 3 domate, 1 gjethe dafine, 2 luge gjelle, 2 filxhan vaj, pak majdanoz, kripe dhe piper

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Limonadë Qershie me Lime

Limonadë Qershie me Lime

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1 liter Uje, 0.33 filxhan Pure Qershie, 2 kokrra Lime, 1 filxhan Qershi te ngrira, 0.25 filxhan Shurup panje, 2 luge gjelle Fara Kia

Preparation time: 15m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Lulelaker e skuqur me veze

Lulelaker e skuqur me veze

0
Category:  Garniturë

Ingredients:
1 kg lulelaker e bardhe, 3 veze, 2 luge djathe i grire, pak kripe, pak piper, pak vaj

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Majoneze

Majoneze

0
Category:  Garniturë

Ingredients:
2 te verdha veze, 250 ml vaj kikiriku ose luledielli, 1 luge kafeje uthull te bardhe, 0.5 limon, pak kripe, pak piper te bardhe

Preparation time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Makarona me Kima

Makarona me Kima

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
350 gr Makarona, 300 gr Mish i grire, 400 gr Salce domate, 1 kokerr Qepe, 1 cope Karrote, 1 thelpi Hurdher, 1 gote Vere e bardhe ne temperature ambjenti, 1 tufe Majdanoz, 100 gr Djath kackavall i grire, 1 aq sa duhet Kripe, Vaj, Piper

Preparation time: 20m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Makarona me kunguj ne furre

Makarona me kunguj ne furre

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
320 gr makarona me forma, 40 gr djathe i forte deleje, 30 gr kikirike, 500 gr kungulleshka, 3 qepe te vogla, 200 gr djathe i perzier lope dhe dhie, 1 tufe borzilok, vaj ulliri, kripe dhe piper

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Makarona Spaghetti Carbonara

Makarona Spaghetti Carbonara

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
160 gr makarona spaghetti, 2 veze, 1 e verdhe veze, 100 gr djathe i grire parmigiano, 80 gr pancete (ose bacon ), pak kripe, pak piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Makarona te shkurtra me domate

Makarona te shkurtra me domate

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
150 gr makarona te shkurtra, 2 domate, 1 qepe e vogel, pak borzilok, pak vaj ulliri, pak kripe, pak djathe parmixhan i grire

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Mëngjes i shpejtë francez

Mëngjes i shpejtë francez

0
Category:  Mëngjesi

Ingredients:
2 feta buke te bardhe, 1 veze, 1 molle, 2 luge sheqer pluhur, gjalpe, kanelle

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap