COM_YOORECIPE_CUISINE_

Featured
Japrak me gjethe rrushi

Japrak me gjethe rrushi

0
Category:  Gatime Shqiptare

Ingredients:
12 gjethe rrushi, 250 gr oriz kokerrumbullaket, 200 ml vaj ulliri, 1 qepe mesatare, 1 limon te shtrydhur, 1 luge te vogel mente, 1 luge te vogel koper, 1 luge majdanoz, pak piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kadaif

Kadaif

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1 kg kadaif, 600 gr arra te qeruara, 2 luge kanelle pluhur, 150 gr galete ( buke e thekur e grire ) , 2 luge konjak, 2 luge sheqer, 250 gr gjalpe i shkrire , 1.7 kg sheqer, 1.2 l uje, pak karafil, 1 luge leng limoni, pak vanilje pluhur ( sipas deshires)

Preparation time: 3h
Cooking time: 2h
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Kallamare te skuqur

Kallamare te skuqur

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 kg kallamare te fresket , pak miell, 1 filxhan vaj, pak kripe

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Kaneloni me rikota dhe spinaq

Kaneloni me rikota dhe spinaq

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kuti Kaneloni Barrilla, 400 gr Spinaq, 600 gr Rikota, 500 ml Pana, 0.5 liter Beshamel, 300 gr Proshut i prere ne Kubike, 1 koker Limon, 1 aq saduhet Kripe Piper Arre Moskate, 100 gr Djath Parmixhano

Preparation time: 20m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Karkaleca ne zgare

Karkaleca ne zgare

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 kg karkaleca te fresket, 1 limon, pak kripe, pak piper, pak vaj ulliri, 2 thelpinj hudher, pak majdanoz

Preparation time: 35m
Cooking time: 10m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly expensive

Featured
Kavateli me Kungull dhe Bacon

Kavateli me Kungull dhe Bacon

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
400 gr Kavateli, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, Vaj ulliri, 200 gr Pancete, 450 gr Kungull i verdhe

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kebab Pule

Kebab Pule

0
Category:  Pjata e dytë, Finger Food

Ingredients:
4 cope Fileto pule mesatare, 1 aq sa duhet Vaj ulliri, Kerri, Arre Moskate, 1 aq sa duhet Piper, Rozmarine, Lekure limoni, Hurdher, Kripe, 3 cope Speca te kuqe, 3 cope Speca te verdha, 1 kokerr Qepe, 8 cope Shkopa per Shishqebab

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kek me arre kokosi

Kek me arre kokosi

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
125 gr gjalpe i bute, 150 gr sheqer, 3 veze, 75 gr miell, 125 gr arre kokosi, 1 pako pluhur vanilje, pak rum (fakoltativ)

Preparation time: 10m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Kek me Pjeshke

Kek me Pjeshke

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1 Filxhan caji Miell, 2 Filxhan caji Sheqer, 1 Filxhan caji Komposto, 1 Filxhan caji Qumesht, 1 Luge kafeje Sode, 1 Filxhan caji Arra, 6 Cope Veze

Preparation time: 20m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Kek me qumesht

Kek me qumesht

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
100 ml qumesht, 300 gr miell, 100 gr sheqer, 1 luge caj sode buke, 4 veze, 30 gr gjalpe

Preparation time: 10m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap