COM_YOORECIPE_CUISINE_

Featured
Kerpudha me veze

Kerpudha me veze

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
500 gr kerpudha, 4 luge vaj, 4 veze te ziera, 80 gr djath, krip, piper, spec djeges

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Kofshe pule

Kofshe pule

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
0.33 filxhan caji mustarde, 0.33 filxhan caji mjalte , 1 luge gjelle vaj ulliri , 3 kg kafshet e pules, kripe, 2 dege rozmarine, piper i zi i fresket

Difficulty: Super easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Koke qengji e pjekur ne furre

Koke qengji e pjekur ne furre

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
2 koka qengji (te ndara pergjysem), pak rozmarine, pak sherebele, pak kripe, pak vaj ulliri

Difficulty: Easy
Cost: Fairly expensive

Featured
Kompekaj

Kompekaj

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
180 gr miell, 60 ml uje, 60 gr gjalpe, 10 veze, 170 gr miell, 150 gr sheqer, 100 gr arra, 2 luge gjelle kakao

Preparation time: 30m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kos i bardhe

Kos i bardhe

0
Category:  Gatime Shqiptare

Ingredients:
1 liter qumesht, 100 gr kos

Preparation time: 2h
Cooking time: 5m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kotolete me veze

Kotolete me veze

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
fileto pule, veze, miell, galete ose buke e thare e therrmuar, kripe , vaj

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krem karamel

Krem karamel

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
6 veze, 1 l qumesht, 1 pakete vanilje, 0.5 kg sheqer, 5 luge sheqer

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krem kungulli te verdhe

Krem kungulli te verdhe

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
200 gr Patate, 1 aq sa duhet Piper, kripe, 2 luge gjelle Vaj Ulliri, 6 gjethe Borzilok, 2 thelpinj Hurdher, 3 dege Dafine, 2 kokrra Qepe, 30 gr Gjalpe, 1 tufe Majdanoze

Preparation time: 10m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
KREPA

KREPA

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
3 kokra Veze, 250 gr Miell, 0.5 liter Qumesht, 40 gr Gjalp, 1 pak Kripe

Preparation time: 5m
Cooking time: 5m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krepa me Nutella dhe Luleshtrydhe

Krepa me Nutella dhe Luleshtrydhe

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
250 gr Nutella, 300 gr Luleshtrydhe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap