Kofshe puleFeatured

Category: 
Super easy
Fairly cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Kofshe pule

 • 0.33 filxhan caji mustarde
 • 0.33 filxhan caji mjalte
 • 1 luge gjelle vaj ulliri
 • 3 kg kafshet e pules
 • kripe
 • 2 dege rozmarine
 • piper i zi i fresket

Kofshe pule Directions

 1. Ngrohim paraprakisht furrën në 180 gradë. Në një tas te madh, përziejme mustardë me mjaltë dhe vaj ulliri. Shtojm një majë luge kripë. E kriposim mishin dhe e vendosim në një pireks ( tepsi qelqi ose tav dheu ).
 2. Hedhim me një lugë salcën e mustardës me mjaltë mbi mish. Vendosim rozmarinë ne mes copave te mishit.
 3. Pjekim për 45 minuta derisa te marre ngjyre mishi. Heqim pireksin nga furra. Sperkasim me pak piper te zi mbi mish para se ta shërbejmë. Serviret me oriz.
 4. Ju befte mire !

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top