Pjata e dytë (55 recipes)

Pjata e dytë Recipes

Featured
Kebab Pule

Kebab Pule

0
Category:  Pjata e dytë, Finger Food

Ingredients:
4 cope Fileto pule mesatare, 1 aq sa duhet Vaj ulliri, Kerri, Arre Moskate, 1 aq sa duhet Piper, Rozmarine, Lekure limoni, Hurdher, Kripe, 3 cope Speca te kuqe, 3 cope Speca te verdha, 1 kokerr Qepe, 8 cope Shkopa per Shishqebab

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kerpudha me veze

Kerpudha me veze

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
500 gr kerpudha, 4 luge vaj, 4 veze te ziera, 80 gr djath, krip, piper, spec djeges

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Kofshe pule

Kofshe pule

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
0.33 filxhan caji mustarde, 0.33 filxhan caji mjalte , 1 luge gjelle vaj ulliri , 3 kg kafshet e pules, kripe, 2 dege rozmarine, piper i zi i fresket

Difficulty: Super easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Koke qengji e pjekur ne furre

Koke qengji e pjekur ne furre

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
2 koka qengji (te ndara pergjysem), pak rozmarine, pak sherebele, pak kripe, pak vaj ulliri

Difficulty: Easy
Cost: Fairly expensive

Featured
Kotolete me veze

Kotolete me veze

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
fileto pule, veze, miell, galete ose buke e thare e therrmuar, kripe , vaj

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kroketa me omelete

Kroketa me omelete

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
5 veze, 1 koke qepe , 1 luge ereza te perziera, majdanoz, 4 feta buke, 150 ml qumesht, 100 gr buke e grire , kripe, piper i zi

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kukurec

Kukurec

0
Category:  Pjata e dytë, Gatime Shqiptare

Ingredients:
1 pale zorre qengji, 300 gr te brendshme, kripe, piper, spec i kuq, rigon, 2 luge gjelle yndyre

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Lepur me vere

Lepur me vere

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 lepur i vogel, 0.5 gote vere e bardhe, 3 qepe, 3 domate, 1 gjethe dafine, 2 luge gjelle, 2 filxhan vaj, pak majdanoz, kripe dhe piper

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Mish derri me geshtenja dhe kajsi

Mish derri me geshtenja dhe kajsi

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 copë e madhe kofshë derri pa kockë (rreth 1200 gr) , 20 kajsi pa bërthamë , 20 gështenja të ziera e të pastruara , 2 presh të prerë në feta mesatare , 3 qepë të thata të prera në feta të holla, 3 karota të prera në feta mesatare , 2 filxhanë çaji vere të bardhë , 2 thelpinj hudhra te grira, 2 luge gjelle mjalte , 2 gjethe dafine , 4 kokrra bahar te bluar , 1 luge kafeje xhinxher i fresket , i grire , 5 luge gjelle gjalpe, pak rigon i fresket , kripe, piper

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Mish derri me molle

Mish derri me molle

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 kg mish derri, 1 qepe e vogel, 4 kokrra molle, 1 dege rozmarine, pak piper , pak kripe , 5 luge gjelle vaj ulliri , 100 ml vere e bardhe

Preparation time: 30m
Cooking time: 40m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap