Pjata e dytë (55 recipes)

Pjata e dytë Recipes

Featured
Mish lepuri me hudhra

Mish lepuri me hudhra

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 kg mish lepuri, 4 gjethe dafine, 9 thelpinj hudhre, 75 ml vere e bardhe, 75 ml uthull e bardhe, 5 luge gjelle vaj ulliri, pak kripe, pak piper

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Mish qengji me qepe te njoma

Mish qengji me qepe te njoma

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
500 gr mish, 1 kokerr qepe, 5 thelpinj hudhra, gjysme luge gjelle me miell, gjysme luge kafeje me spec te kuq, nenexhik, kripe, piper i zi

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Muamar orizi me pule dhe arra

Muamar orizi me pule dhe arra

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 pule rreth 1 kg, 5 gota supe perimesh, 0.5 filxhan arra te therrmuara, 3 luge rozmarine dhe trumze te fresket (copetuar), 2 luge rrush te thate, 4 filxhan oriz egjiptian, 3 gota qumesht, 2 gota krem qumeshti, pak kripe, pak piper

Preparation time: 20m
Cooking time: 1h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Musaka

Musaka

0
Category:  Pjata e dytë, Brumëra

Ingredients:
2 patellxhane te medhenj, 2 patate, 300 gr mish i grire, 2 qepe, 2 domate , 50 gr miell, 200 gr qumesht, 50 gr mocarela, kripe, piper, vaj ulliri

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Patate me pana ne furre

Patate me pana ne furre

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
4 patate te medha, 500 ml pana per kuzhine , 100 gr djath parmixhano te grire, gjalp, kripe, piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Peshk i vogel me domate qershi

Peshk i vogel me domate qershi

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
peshk barbun, 1 qepe te vogel te kuqe, majdanoz, dafine, miell, vere te bardhe, kripe, piper, vaj ulliri, hudher

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Peshk Koc me Patate

Peshk Koc me Patate

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
2 peshk koc, 4 kokrra patate , 1 limon, pak vaj ulliri, pak kripe, disa ereza te ndryshme(gjethe dafine, dege rozmarine, gjethe sherebele ), 2 thelpinj hudhra

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Peshk ne furre

Peshk ne furre

0
Category:  Pjata e dytë, Pjatanca

Ingredients:
4 cope Peshk Koce, 300 Kokra Limona, 1 tufe Majdanoz, 4 gjethe Dafine, 1 aq sa duhet Kripe dhe vaj

Preparation time: 30m
Cooking time: 20m
Waiting time: 1h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pule me perime

Pule me perime

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 pule, 1 qepe, 1 karrote, 2 dege selinoje, 1 spec i kuq, 1 spec jeshil, 1 kungull, 2 domate, 1 thelpi hudhre, 7 luge gjelle vaj ulliri, pak kripe, pak piper, 1 luge gjelle majdanoz i grire holle, 1 dege rozmarine, 2 gjethe sherebele, 1 gote vere e bardhe

Preparation time: 15m
Waiting time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Qofte Brokoli me Djathe

Qofte Brokoli me Djathe

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
350 gr Brokoli, 1 koker Patate, 1 koker Qepe e kuqe, 70 gr Djath kackavall i Grire, 1 tufe Majdanoz

Preparation time: 20m
Cooking time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap