Pjata e dytë (55 recipes)

Pjata e dytë Recipes

Featured
Qofte me arra dhe mish

Qofte me arra dhe mish

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
500 gr mish i grire, 0.5 qepe e grire holle, 2 luge galete, 1 veze, 1 luge miell, arre moskat, piper i zi, 100 gr thelpinj arra

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Qofte me bizele

Qofte me bizele

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
500 gr mish i grire, 1 veze, 3 thelpinj hudhre e grire, pak nenexhik, pak piper, pak kripe, 0.5 luge gjelle miell, 0.5 luge gjelle vaj ulliri, 1 qepe e vogel, 1 dege selinoje , 5 gjethe borziloku, 5 luge vaj ulliri, 6 thelpinj hudhre , pak kripe, pak piper, 300 ml salce domate, 350 gr bizele te ziera

Preparation time: 20m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Qofte me mish ne tave

Qofte me mish ne tave

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
500 gr mish i grire , 1 qepe, 1 gote uji oriz te zier, 1 veze, 2 luge miell misri ose galete, krip, piper i kuq dhe i zi, 250 ml ajke kosi, 3 veze, 150 gr djathe i forte

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Rosto derri e mbushur

Rosto derri e mbushur

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1.5 kg mish derri per rosto , 2 luge mustarde, galete, kripe, piper, 1 gote vere e kuqe, 1 qepe, 1 karote, 1 dege selino, 2 gjethe dafine , 60 ml vaj ulliri, 150 gr mish vici i grire, 1 karote e ndare ne 4 pjese per se gjati , 1 presh i plote, 0.5 kokerr qepe , piper i zi , 1 e verdhe veze, piper i kuq kokerr, 200 gr djathe kackavall, arre moskat , kripe sipas deshires

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Salmon ne Tigane

Salmon ne Tigane

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
4 fileto Salmoni, 0.25 filxhan Gjalp, 3 luge Mustard, 1.5 luge gjelle Mjalt, 0.25 fixhan Buke e Thekur, 1 tufe Majdanoz, 1 koker Limon, 1 aq sa duhet Kripe, Piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Shishqebap me miell misri dhe salcice

Shishqebap me miell misri dhe salcice

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
miell misri, salcice, gjalp, kripe, piper, leng perimesh, djath( me deshire )

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Shishqebap me mish derri dhe perime

Shishqebap me mish derri dhe perime

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
500 gr mish derri, 2 speca te kuq, 2 kunguj, 2 salcice derri te fresketa, dega rozmarine, pak kripe, pak piper, pak vaj ulliri, pak rigon , 1 gjethe dafine

Preparation time: 20m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Si te gatuajme Bifteket?

Si te gatuajme Bifteket?

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
8 cope Biftek mesatar, 1 aq sa duhet Vaj Ullire, 1 gote Vere e bardhe, 1 aq sa duhen Kripe, Piper, Rigon

Preparation time: 15m
Cooking time: 15m
Waiting time: 1h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tavë korani me arra

Tavë korani me arra

0
Category:  Pjata e dytë
Mediteranean

Ingredients:
2 kg peshk , 20 ml vaj ulliri, 3 kokrra qep, 1 gjethe dafine, 0.5 gotë verë e bardhë, 1 filxhan caji arra, 2 karrota te medhaja , 1 kokërr hudhër, kripë, piper

Preparation time: 30m
Cooking time: 40m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Tave kosi

Tave kosi

0
Category:  Pjata e dytë, Gatime Shqiptare

Ingredients:
700 gr mish qengji, 50 gr gjalpe, 3 veze, 1200 ml kos i bardhe, 2 luge gjelle miell, 1 luge gjelle oriz, pak kripe, pak piper

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap