Pjata e dytë (55 recipes)

Pjata e dytë Recipes

Featured
Fileto peshku

Fileto peshku

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
700 gr Fileto Levreku, 2 Kokrra Veze, 5 luge gjelle Vaj Luledielli

Preparation time: 15m
Cooking time: 25m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Fileto pule alla gati.me

Fileto pule alla gati.me

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
4 cope Fileto Pule, 1 aq sa duhet Piper, Kerri, Rozmarine, 1 aq sa duhet Arre moskate, Vaj Ulliri, Spec djekes, Leter furre

Preparation time: 10m
Cooking time: 30m
Waiting time: 2h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Fileto pule me pana dhe kërpudha

Fileto pule me pana dhe kërpudha

0
Category:  Pjata e dytë
Italian

Ingredients:
5 cope Fileto Pule , 500 gr spagetti, 1 kuti Pana, 500 gr Kerpudha te fresketa, 1 aq sa duhet Kripe dhe erza

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Fileto pule me rukola dhe shege

Fileto pule me rukola dhe shege

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
fileto pule, rukola, shege, limon, vaj uliri, kripe, piper i zi

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Fileto pule spirale e marinar

Fileto pule spirale e marinar

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
fileto pule, kripe, 50 gr piper i kuq, piper i zi, 1 kokerr laim, 2 flete sallate jeshile, 2 luge uthull balsamike, 1 kokerr domate per zbukurim, 3 gjethe borzilok

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Gjel deti i pjekur

Gjel deti i pjekur

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 gjel deti 7 - 8 kg, 150 gr gjalpe, pak kripe te trashe

Preparation time: 40m
Cooking time: 3h
Difficulty: Super easy
Cost: Fairly expensive

Featured
Gjoks pule i mbushur me spinaq

Gjoks pule i mbushur me spinaq

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 filxhan me djathe te grire imtesisht, 1 filxhan me djathe parmixhan, 0.25 luge caji kripe, 0.25 luge caji puder hudhre, 0.25 luge caji piper i zi, spinaq i grire, 1 veze, 6 cope gjoks pule, 0.5 filxhan vere e bardhe

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Harapash me te brendshme qengji

Harapash me te brendshme qengji

0
Category:  Pjata e dytë, Gatime Shqiptare

Ingredients:
200 gr te brendshme qengji, 600 ml uje, 60 gr miell misri, vaj ulliri, pak gjalpe, pak kripe, djathe i bardhe

Preparation time: 10m
Cooking time: 10m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Kallamare te skuqur

Kallamare te skuqur

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 kg kallamare te fresket , pak miell, 1 filxhan vaj, pak kripe

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Karkaleca ne zgare

Karkaleca ne zgare

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 kg karkaleca te fresket, 1 limon, pak kripe, pak piper, pak vaj ulliri, 2 thelpinj hudher, pak majdanoz

Preparation time: 35m
Cooking time: 10m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly expensive