Pjata e dytë (55 recipes)

Pjata e dytë Recipes

Featured
Tavë me bukë të fërguar, proshutë, perime dhe erëza të freskëta

Tavë me bukë të fërguar, proshutë, perime dhe erëza të freskëta

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
0.5 filxhane bukë e prerë në kubikë të vegjël, 0.5 filxhane vaj ulliri, 3 thelpinj hudher, 1 luge gjelle gjalpe pa kripe, 2 qepe te medha, 1 rrenje selinoje, 3 filxhane proshute e prere holle, 0.5 filxhane majdanoz i grire holle, 2 luge gjelle sherbele e fresket e grire holle, 2 luge gjelle trumze e fresket e grire holle, 2 veze, kripe dhe piper sipas deshires, 2 filxhane leng mishi ose uje

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Tave me karkaleca

Tave me karkaleca

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
4 luge gjelle Vaj Ulliri, 1 kokerr Qep e grire, 200 gr Domate te fresketa, 0.5 luge kafeje Sheqer, 5 Luge gjelle Lere e Bardhe, 2 luge kafeje Rigon, 16 cope Karkaleca te medhenj, 1 aq sa duhet Kripe, Piper

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Tave Peshku

Tave Peshku

0
Category:  Pjata e dytë, Pjatanca
Italian

Ingredients:
4 cope Peshk i freshke (Koce), 3 kokrra Qepe, 5 thelpinj Hurdher, 4 kokrra Domate, 3 gjethe Dafine

Preparation time: 30m
Cooking time: 35m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tortelini me proshutë

Tortelini me proshutë

0
Category:  Pjata e dytë
Italian

Ingredients:
320 Gram Tortelini, 500 Gram Proshute pule , 120 Gram Pana, 5 Gram Kripe & Piper

Preparation time: 15m
Cooking time: 15m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Trofte e mbeshtjelle me Proshute

Trofte e mbeshtjelle me Proshute

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
150 gr Proshute, 2 cope Trofte, 10 ml Uje, 3 luge Vaj Ulliri, 3 thelpinj Hurdher, 1 tufe Majdanoz, 0.5 filxhan Buke e thekur, 40 gr Djath Pecorino, 0.67 luge gjelle Vere, 2 luge gjelle Vaj Ulliri

Preparation time: 30m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap