Gati.me - Receta gatimi ne cast


Recipes starting with L

Featured
Limonadë Qershie me Lime

Limonadë Qershie me Lime

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1 liter Uje, 0.33 filxhan Pure Qershie, 2 kokrra Lime, 1 filxhan Qershi te ngrira, 0.25 filxhan Shurup panje, 2 luge gjelle Fara Kia

Preparation time: 15m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Lazanja

Lazanja

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kuti Lazanja (makarona), 400 gr Mish i grire, 500 ml Salce domate, 1 Filxhan kafeje Vaj, 1 cope Karrote, 1 kokerr Qepe, 2 dege Selino, 1 luge kafeje Karafil, 3 thelpinj Hurdher, 500 gr Beshamel

Difficulty: Fairly difficult
Cost: Fairly cheap

Featured
Laker e bardhe e zier

Laker e bardhe e zier

0
Category:  Gatime Shqiptare

Ingredients:
1 kokerr laker, 5 luge gjelle vaj ulliri, 1 karrote, pak kripe, pak piper, 1 gjethe dafine, 0.5 limon

Preparation time: 10m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Lulelaker e skuqur me veze

Lulelaker e skuqur me veze

0
Category:  Garniturë

Ingredients:
1 kg lulelaker e bardhe, 3 veze, 2 luge djathe i grire, pak kripe, pak piper, pak vaj

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Lakror misri me lakra te egra

Lakror misri me lakra te egra

0
Category:  Vegjetariane

Ingredients:
1.5 kg lakra te egra, 1 gote miell misri, 0.5 gote qumesht, 2 luge gjelle gjiz ose 100 gr djathe i bardhe, 20 gr gjalpe, 2 luge gjelle vaj ulliri, pak kripe, pak piper, 5 gjethe menderz(nenexhik), 2 qepe te njoma

Preparation time: 30m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Lepur me vere

Lepur me vere

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 lepur i vogel, 0.5 gote vere e bardhe, 3 qepe, 3 domate, 1 gjethe dafine, 2 luge gjelle, 2 filxhan vaj, pak majdanoz, kripe dhe piper

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap