Embelsire me biskota dhe bananeFeatured

Category: 

Me pak përbërës në pak kohë ju mund të përgatisni këtë ëmbëlsirë me biskota dhe banane.

Super easy
Cheap
Preparation time

Ingredients

For 4 Person(s)

Embelsire me banane dhe biskota

 • 400 gr biskota
 • 250 ml qumesht
 • 300 ml pana
 • 2 banane
 • 200 gr cokollate

Embelsire me biskota dhe banane Directions

 1. Në fillim fillojmë rrahim panën me mikser kuzhine. Më pas marrim biskotat të cilat duhet të jenë në formë katrore. I regjim pak me qumësht dhe me pas vendosim një shtresë në tavë.
 2. Sipër biskotave hedhim një shtresë nga pana që rrahëm. Presim bananet dhe vendosim një shtresë sipër.
 3. Pasi kemi kompletuar shtresën e parë vazhdojmë përsëri duke shtruar biskota të regjur në qumësht.
 4. Një shtresë tjetër pana dhe banane. Gjithashtu mund të hidhni dhe disa copëza çokollate.
 5. Vazhdojmë kështu dhe për dy shtresa të tjera. Në fund hedhim dhe disa copëza çokollate sipër dhe ëmbëlsirën e vendosim në frigorifer për disa orë.
 6. Më pas e presim në copa dhe e shërbejmë.
 7. Ju bëftë mirë !

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top