Peshk Koc me PatateFeatured

Category: 

Peshku është shumë i mirë për shëndetin, këshillohet qe të konsumohet të paktën 2 herë në javë.

Koc në furrë me patate është një pjatë e shijshme, një recetë shumë e lehtë si në përgatitje dhe në të ngrënë.

Easy
Fairly cheap

Ingredients

For 2 Person(s)

Koc ne furre

  • 2 peshk koc
  • 4 kokrra patate
  • 1 limon
  • pak vaj ulliri
  • pak kripe
  • disa ereza te ndryshme(gjethe dafine, dege rozmarine, gjethe sherebele )
  • 2 thelpinj hudhra

Peshk Koc me Patate Directions

  1. Pasi kemi larë mirë peshkun e mbushin te barku me erëza të ndryshme, hudhër e disa feta limoni. Qërojmë patatet dhe i presim në feta horizontalisht. Marrim një tavë, i vendosim letër furri ose e spërkasim me pak vaj, shtrojmë patatet, i hedhim pak kripë, sipër i vëmë kocet e përgatitura.
  2. Shtojmë mbi peshkun fetat e patates, dhe e mbulojmë komplet. I hedhim pak kripë, disa degëza rozmarine e pak vaj. E vëmë në furrë të piqet për gati 40 minuta ne temperaturen 200°C. Peshkun e shërbejmë të ngrohtë, të shoqëruar me patatet.
  3. Ju bëftë mirë !

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top