Kunguj të mbushur me oriz Featured

Category: 

Kunguj të mbushur me oriz një recetë e thjeshtë dhe e shijshme.

Easy
Cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Kunguj te mbushur

 • 1 kg kunguj
 • 1 gote uji oriz
 • 300 g mish i grire
 • 2 kokrra domate
 • 2 kokrra qepe
 • 1 luge salce
 • majdanoz
 • piper
 • nenexhik
 • kripe

Kunguj të mbushur me oriz Directions

 1. Për të përgatitur mbushjen si fillim do të skuqim në një tenxhere qepën, orizin, mishin e grirë, pastaj shtojmë domatet e rënduara, salcën, majdanozin, erëzat dhe kripën. Kungujt i qërojmë, i lajmë dhe në qofte se janë të mëdhenj ndahen për gjysmë. I heqim mesin dhe mbushen me masën e përgatitur më lart.
 2. Më pas kungujt e mbushur piqen në furrë për rreth 30 minuta në temperaturën 180 C.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top