Gati.me - Receta gatimi ne cast


Recipes starting with E

Featured
Eskallop me salce domate

Eskallop me salce domate

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
800 gr Fileto Vici, 2 Thelpinj Hurdher, 1 Luge kafeje Rigon, 4 Luge gjelle Vaj Ulliri, 400 gr Domate ose salce domatesh, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, Majdanoz

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Embelsire me fruta pylli dhe luleshtrydhe

Embelsire me fruta pylli dhe luleshtrydhe

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
200 gr miell, 125 gr gjalp, 50 gr bajame te grira, 1 e verdhe veze, 40 ml uje, 3 luge sheqer, pak kripe, 300 ml pana , 250 gr maskarpone, 50 gr sheqer, 2 pako vanilje, 150 gr fruta pylli te zeza, 100 gr luleshtrydhe

Preparation time: 30m
Cooking time: 15m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Embelsire me biskota dhe banane

Embelsire me biskota dhe banane

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
400 gr biskota, 250 ml qumesht, 300 ml pana, 2 banane, 200 gr cokollate

Preparation time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Ëmbëlsirë krokante me susam

Ëmbëlsirë krokante me susam

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
200 gr fara susami, 200 gr sheqer i zi

Preparation time: 10m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Embelsire snickers

Embelsire snickers

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
8 te bardha vezesh, pak kripe, lengu i nje gjysme limoni, 9 luge gjelle sheqer, 4 luge gjelle miell, 250 gr kikirik i bluar, 200 gr cokollate e bardhe , 2 luge vaj, krem karamel

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Eskallop furre

Eskallop furre

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
10 thela te vogla mish, 2 filxhane vaj, 2.5 qepe mesatare , 3 luge miell, 2 filxhane vere, 1 gjethe dafine, 4 domate, salce, 1 tufe majdanoz, kripe dhe piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap