Gati.me - Receta gatimi ne cast


Recipes starting with F

Featured
Fileto pule me pana dhe kërpudha

Fileto pule me pana dhe kërpudha

0
Category:  Pjata e dytë
Italian

Ingredients:
5 cope Fileto Pule , 500 gr spagetti, 1 kuti Pana, 500 gr Kerpudha te fresketa, 1 aq sa duhet Kripe dhe erza

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Fileto Salmoni ne shtrat Njokish dhe Spinaqi

Fileto Salmoni ne shtrat Njokish dhe Spinaqi

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
4 Fileto Salmon, 400 gr Njoki, 400 gr Spinaq, 1 thelpi Hurdher, 1 Koker Portokall te kuq, 1 Luge kafeje Salce Soje, 1 Luge kafeje Salce Worcestershire

Preparation time: 15m
Cooking time: 35m
Difficulty: Fairly difficult
Cost: Fairly expensive

Featured
Fileto pule alla gati.me

Fileto pule alla gati.me

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
4 cope Fileto Pule, 1 aq sa duhet Piper, Kerri, Rozmarine, 1 aq sa duhet Arre moskate, Vaj Ulliri, Spec djekes, Leter furre

Preparation time: 10m
Cooking time: 30m
Waiting time: 2h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Fileto peshku

Fileto peshku

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
700 gr Fileto Levreku, 2 Kokrra Veze, 5 luge gjelle Vaj Luledielli

Preparation time: 15m
Cooking time: 25m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Filete merluci me domate

Filete merluci me domate

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
4 fileta merluci , 20 domate te vogla, 10 kokrra ullinj pa berthame, pak majdanoz te grire holle , pak rigon, 3 luge gjelle vaj ulliri , 1 thelpi hudhre

Preparation time: 10m
Cooking time: 15m
Difficulty: Super easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Fileto pule spirale e marinar

Fileto pule spirale e marinar

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
fileto pule, kripe, 50 gr piper i kuq, piper i zi, 1 kokerr laim, 2 flete sallate jeshile, 2 luge uthull balsamike, 1 kokerr domate per zbukurim, 3 gjethe borzilok

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Fileto pule me rukola dhe shege

Fileto pule me rukola dhe shege

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
fileto pule, rukola, shege, limon, vaj uliri, kripe, piper i zi

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Fileto gici me pancete

Fileto gici me pancete

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
200 gr fileto gici , 100 gr pancete, 100 gr kumbulla, 100 gr molle, 200 gr vere Marsala , 50 gr vaj ulliri, 30 gr piper, 30 gr kripe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Fasule me perime

Fasule me perime

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
fasule, 1 domate, 1 qepe, 1 spec, 2 karota

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Fileto levreku me kungulleshka dhe miell misri

Fileto levreku me kungulleshka dhe miell misri

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 levrek 350 gr, 400 gr kungulleshka, 200 gr domate, 400 gr miser, 3 thelpinj hudhre, 0.5 gote vere e bardhe , 5 luge gjelle vaj ulliri, kripe, piper

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap