Gati.me - Receta gatimi ne cast


Recipes starting with R

Featured
Risoto me fruta deti

Risoto me fruta deti

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
1 Liter Leng i pergatitur peshku, 1 Gote Vere e Bardhe, 400 Gr Oriz, 200 Gr Karkaleca, 400 Gr Midhje, 400 Gr Vongole, 400 Gr Kallamar, 1 Luge gjelle Majdanoz, 1 Thelb Hurdher, 1 Kokerr Qepe, 1 Dege Selino, 1 Aq sa duhet Vaj Ulliri, Kripe, Piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Rizoto me Molle dhe Proshute i tymosur

Rizoto me Molle dhe Proshute i tymosur

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
320 gr Oriz Carnaroli, 2 kokrra Molle, 120 gr Proshut i tymosur, 1 kokerr Qepe, 1 liter Leng Mishi, 150 ml Vere e bardhe, 40 gr Gjalpe, 40 gr Parmixhano, 1 aq sa duhet Kripe dhe piper

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Rizoto me Perime

Rizoto me Perime

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kokerr Qepe, 1 kokerr Domate , 2 cope Karrota, 1 cope Kungull, 0.5 cope Spec jeshile, 0.5 cope Spec i Kuq, 0.5 cope Patellxhan, 1 dore Bizele, 2 gota Oriz, 0.5 gote Vere e bardhe, 1 aq sa duhet Kripe, vaj, piper

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Rizoto me kerpudha dhe Konjak

Rizoto me kerpudha dhe Konjak

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
50 gr Gjalp, 500 gr Kerpudha te freskta, 2 luge gjelle Konjak, 2 luge gjelle Pana, 2 filxhan caji Oriz, 1 koker Qepe, 1.5 filxhan caji Djath Parmixhano, 4 filxhan caji Leng perimesh ose Uje me koncetrate pule, 1 aq sa duhet Kripe, piper, 1 tufe Majdanoz

Preparation time: 20m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Receta per makarona te fresketa

Receta per makarona te fresketa

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
300 gr miell, 3 veze, 0.5 luge kafeje kripe

Preparation time: 30m
Cooking time: 15m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Rosnica me pule fshati

Rosnica me pule fshati

0
Category:  Pjata e pare, Gatime Shqiptare

Ingredients:
1 pule, 200 gr miell, 1 kokerr veze, 2 luge gjelle qumesht ose kos, pak vaj ulliri, pak gjalpe

Preparation time: 30m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Rrepa turshi

Rrepa turshi

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
3 rrepa te kuqe, pak rozmarine, 2 qepe te njoma, 2 luge gjelle vaj ulliri, 1 qepe e kuqe, 1 luge kafeje kripe, 100 ml uthull e kuqe, 60 gr sheqer, 120 ml uje

Preparation time: 10m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Receta per supe franceze

Receta per supe franceze

0
Category:  Pjata e pare
French

Ingredients:
2 kg qepe te medha te grira imet me thike, 100 gr gjalpe, 0.5 luge caj sheqer geshtenje, 2 l leng mishi, 1 luge gjelle miell, 150 ml vere e bardhe, 2 luge gjelle whisky, pak kripe, pak piper, 50 gr gjalpe i shkrire , 16 feta buke te thekura (baguette), 1 thelpi hudher, 180 gr groviera e grire (lloj djathi)

Preparation time: 30m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Rizoto me luleshtrydhe

Rizoto me luleshtrydhe

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
300 gr oriz, 15 luleshtrydhe, 1 qepe e vogel, 2 luge vaj ulliri, 200 ml vere e bardhe e athet ose spumante, pak kripe, pak piper te kuq, 30 gr gjalpe, 250 gr djathe parmixhan i grire , pak majdanoz i grire holle

Preparation time: 10m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Rizoto me gorgonzola dhe dardha

Rizoto me gorgonzola dhe dardha

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
250 gr oriz, 450 ml leng perimesh ose uje, 2 dardha, 80 gr gorgonzola, 60 gr gjalpe, 1 luge gjelle vaj ulliri , 1 qepe e bardhe , 100 ml vere e bardhe , 2 arra, pak kripe

Preparation time: 20m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Recel me luleshtrydhe

Recel me luleshtrydhe

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1 kg luleshtrydhe, 800 gr sheqer, lengun e nje limoni

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Rrolladë me mish dhe spinaq

Rrolladë me mish dhe spinaq

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
300 gr mish i kuq, 200 gr spinaq, 2 veze, 150 gr djath kackavall, 0.5 qepe , 50 gr margarine, kripe, piper, origano

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Rosto derri e mbushur

Rosto derri e mbushur

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1.5 kg mish derri per rosto , 2 luge mustarde, galete, kripe, piper, 1 gote vere e kuqe, 1 qepe, 1 karote, 1 dege selino, 2 gjethe dafine , 60 ml vaj ulliri, 150 gr mish vici i grire, 1 karote e ndare ne 4 pjese per se gjati , 1 presh i plote, 0.5 kokerr qepe , piper i zi , 1 e verdhe veze, piper i kuq kokerr, 200 gr djathe kackavall, arre moskat , kripe sipas deshires

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap