Gati.me - Receta gatimi ne cast


Recipes starting with A

Featured
Akullore - Pak Kalori

Akullore - Pak Kalori

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
3 cope Banane, 2 luge gjelle Gjalp Kikiriku, 3 luge gjelle Kakao jo e embel

Preparation time: 15m
Waiting time: 2h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Akullore me Cokollate

Akullore me Cokollate

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
2 cope Banane, 2 luge gjelle Kakao pluhur, 3 luge gjelle Qumesht bajameje, 1 luge gjelle Cokollate e zeze ne kubike

Preparation time: 15m
Waiting time: 2h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Akullore Stracciatella

Akullore Stracciatella

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
600 ml Qumesht, 100 gr Cokollate, 250 ml Pana per embelsira, 250 gr Sheqer, 0.5 gr Vanilje

Preparation time: 40m
Cooking time: 5m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
American Love Pizza

American Love Pizza

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
1 kg Miell, 600 gr Uje, 7 gr Maja, 60 gr Vaj Ulliri, 20 gr Kripe, 1 filxhan Spinaq, 1 filxhan Kerpudhe te fresketa, 0.5 filxhan Mocarela, 5 feta Djath Guda, 1 filxhan Salce Domate, 5 feta Proshute

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Waiting time: 2h 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Acuge dhe karkaleca te marinuara

Acuge dhe karkaleca te marinuara

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
1 kg Acuge, 1 kg Karkaleca, 2 gota uji Vaj Ulliri, 2 kokrra Limoni, 4 luge gjelle Uthull, 2 tufa Majdanoz, 1 aq sa duhet Kripe, piper, spec djekes

Preparation time: 30m
Waiting time: 4h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Asparag te mbeshtjelle me pete sfoliat

Asparag te mbeshtjelle me pete sfoliat

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
2 pete sfoliat, 1 kg asparag (shparg), pak kripe, pak fara lulekuqe, 1 te verdhe veze

Preparation time: 15m
Cooking time: 10m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Ajvar

Ajvar

0
Category:  Vegjetariane, Garniturë

Ingredients:
15 kg speca te kuq , 700 ml vaj ulliri, 30 gr sheqer

Preparation time: 40m
Cooking time: 25m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Akullore nga banania

Akullore nga banania

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
2 banane, leng nga dy limona dhe nga nje portokall , 350 gr sheqer, 1 gote ajke te embel

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap