Gati.me - Receta gatimi ne cast


Recipes starting with M

Featured
Midhje te skuqura

Midhje te skuqura

0
Category:  Pjatanca

Ingredients:
2 Kavanoz Midhje, 0.33 Filxhan Vaj per skuqje, 1 Filxhan Miell, 3 Kokrra Veze, 1 Tufe Majdanoz, 1 aq sa duhet Kripe dhe piper, 1 Filxhan kafeje Birre

Preparation time: 10m
Cooking time: 25m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Makarona me Kima

Makarona me Kima

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
350 gr Makarona, 300 gr Mish i grire, 400 gr Salce domate, 1 kokerr Qepe, 1 cope Karrote, 1 thelpi Hurdher, 1 gote Vere e bardhe ne temperature ambjenti, 1 tufe Majdanoz, 100 gr Djath kackavall i grire, 1 aq sa duhet Kripe, Vaj, Piper

Preparation time: 20m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Majoneze

Majoneze

0
Category:  Garniturë

Ingredients:
2 te verdha veze, 250 ml vaj kikiriku ose luledielli, 1 luge kafeje uthull te bardhe, 0.5 limon, pak kripe, pak piper te bardhe

Preparation time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Mish lepuri me hudhra

Mish lepuri me hudhra

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 kg mish lepuri, 4 gjethe dafine, 9 thelpinj hudhre, 75 ml vere e bardhe, 75 ml uthull e bardhe, 5 luge gjelle vaj ulliri, pak kripe, pak piper

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Mish derri me molle

Mish derri me molle

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 kg mish derri, 1 qepe e vogel, 4 kokrra molle, 1 dege rozmarine, pak piper , pak kripe , 5 luge gjelle vaj ulliri , 100 ml vere e bardhe

Preparation time: 30m
Cooking time: 40m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Muamar orizi me pule dhe arra

Muamar orizi me pule dhe arra

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 pule rreth 1 kg, 5 gota supe perimesh, 0.5 filxhan arra te therrmuara, 3 luge rozmarine dhe trumze te fresket (copetuar), 2 luge rrush te thate, 4 filxhan oriz egjiptian, 3 gota qumesht, 2 gota krem qumeshti, pak kripe, pak piper

Preparation time: 20m
Cooking time: 1h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Makarona Spaghetti Carbonara

Makarona Spaghetti Carbonara

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
160 gr makarona spaghetti, 2 veze, 1 e verdhe veze, 100 gr djathe i grire parmigiano, 80 gr pancete (ose bacon ), pak kripe, pak piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Makarona te shkurtra me domate

Makarona te shkurtra me domate

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
150 gr makarona te shkurtra, 2 domate, 1 qepe e vogel, pak borzilok, pak vaj ulliri, pak kripe, pak djathe parmixhan i grire

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Musaka

Musaka

0
Category:  Pjata e dytë, Brumëra

Ingredients:
2 patellxhane te medhenj, 2 patate, 300 gr mish i grire, 2 qepe, 2 domate , 50 gr miell, 200 gr qumesht, 50 gr mocarela, kripe, piper, vaj ulliri

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Mish qengji me qepe te njoma

Mish qengji me qepe te njoma

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
500 gr mish, 1 kokerr qepe, 5 thelpinj hudhra, gjysme luge gjelle me miell, gjysme luge kafeje me spec te kuq, nenexhik, kripe, piper i zi

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Makarona me kunguj ne furre

Makarona me kunguj ne furre

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
320 gr makarona me forma, 40 gr djathe i forte deleje, 30 gr kikirike, 500 gr kungulleshka, 3 qepe te vogla, 200 gr djathe i perzier lope dhe dhie, 1 tufe borzilok, vaj ulliri, kripe dhe piper

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Mëngjes i shpejtë francez

Mëngjes i shpejtë francez

0
Category:  Mëngjesi

Ingredients:
2 feta buke te bardhe, 1 veze, 1 molle, 2 luge sheqer pluhur, gjalpe, kanelle

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Mish derri me geshtenja dhe kajsi

Mish derri me geshtenja dhe kajsi

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 copë e madhe kofshë derri pa kockë (rreth 1200 gr) , 20 kajsi pa bërthamë , 20 gështenja të ziera e të pastruara , 2 presh të prerë në feta mesatare , 3 qepë të thata të prera në feta të holla, 3 karota të prera në feta mesatare , 2 filxhanë çaji vere të bardhë , 2 thelpinj hudhra te grira, 2 luge gjelle mjalte , 2 gjethe dafine , 4 kokrra bahar te bluar , 1 luge kafeje xhinxher i fresket , i grire , 5 luge gjelle gjalpe, pak rigon i fresket , kripe, piper

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap