Gati.me - Receta gatimi ne cast


Recipes starting with Q

Featured
Qofte Brokoli me Djathe

Qofte Brokoli me Djathe

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
350 gr Brokoli, 1 koker Patate, 1 koker Qepe e kuqe, 70 gr Djath kackavall i Grire, 1 tufe Majdanoz

Preparation time: 20m
Cooking time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Qepe ne furre

Qepe ne furre

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
6 Qepe te kuqe e te bardha, 2 feta buke, pak majdanoz, pak borzilok, 1 luge gjelle djath parmixhan i grire, pak kripe, pak piper, pak vaj ulliri

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Qofte me bizele

Qofte me bizele

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
500 gr mish i grire, 1 veze, 3 thelpinj hudhre e grire, pak nenexhik, pak piper, pak kripe, 0.5 luge gjelle miell, 0.5 luge gjelle vaj ulliri, 1 qepe e vogel, 1 dege selinoje , 5 gjethe borziloku, 5 luge vaj ulliri, 6 thelpinj hudhre , pak kripe, pak piper, 300 ml salce domate, 350 gr bizele te ziera

Preparation time: 20m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Quiche Lorraine – Recete gatimi franceze

Quiche Lorraine – Recete gatimi franceze

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
250 gr miell, 125 gr gjalpe, 1 e verdhe veze, 50 ml uje, Pak kripe, 300 ml qumesht, 3 veze, pak kripe, pak piper, pak arre moskat, 1 qepe e kuqe, pak majdanoz, 1 karrot, 1 kungull, 1 spec i prere ne forme rrethore, 50 gr kerpudha, 100 gr domate qershi, 30 gr ullinj te zinj, pak djathe i grire kackavall, salmon i tymosur

Preparation time: 20m
Cooking time: 50m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Qofte me arra dhe mish

Qofte me arra dhe mish

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
500 gr mish i grire, 0.5 qepe e grire holle, 2 luge galete, 1 veze, 1 luge miell, arre moskat, piper i zi, 100 gr thelpinj arra

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Qumeshtor

Qumeshtor

0
Category:  Gatime Shqiptare

Ingredients:
1 kg qumesht, 10 veze, sheqer sipas deshires, 1 pako sheqer vanilje

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Qofte me mish ne tave

Qofte me mish ne tave

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
500 gr mish i grire , 1 qepe, 1 gote uji oriz te zier, 1 veze, 2 luge miell misri ose galete, krip, piper i kuq dhe i zi, 250 ml ajke kosi, 3 veze, 150 gr djathe i forte

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap