Gati.me - Receta gatimi ne cast


Recipes starting with B

Featured
Biskota me arra dhe mjalte

Biskota me arra dhe mjalte

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
3.5 Filxhan caji Miell, 0.5 Filxhan Gjalp, 0.5 Filxhan Margarine, 5 Luge gjelle Mjalt, 1 Filxhan Shqer, 1 Luge kafeje Sode, 2 Luge gjelle Arra

Preparation time: 35m
Cooking time: 20m
Waiting time: 1d
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Brumi i Pices

Brumi i Pices

0
Category:  Brumëra
Italian

Ingredients:
1 Kg Miell, 600 Gr Uje, 7 Gr Maja, 60 Gr Vaj Ulliri, 20 Gr Kripe

Preparation time: 15m
Waiting time: 2h 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Biskota me gjalp

Biskota me gjalp

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
100 gr Gjalp, 100 gr Sheqer, 1 koker Veze, 200 gr Miell, 0.5 luge kafeje Maja per embelsira, 1 luge kafeje Ekstrakt vaniljeje, 1 luge Kakao, 1 aq sa duhet Sheqer Pluhur

Preparation time: 10m
Cooking time: 20m
Waiting time: 15m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Brinje Qingji me guacke Stikash

Brinje Qingji me guacke Stikash

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
2 thelpinj Hurdher, 3 luge gjelle Djath Pecorino, 60 gr Stika, 2 luge gjelle Majdanoz, 50 gr Gjalp

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Biskota me tërshërë dhe gjalp kikiriku

Biskota me tërshërë dhe gjalp kikiriku

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
0.5 filxhan Gjalp Kikiriku, 0.25 filxhan mjalte, 1 cope Banane, 1 luge caji Ekstrakt Vanilje, 0.5 filxhan Tershere, 1 luge caji Sode buke, 1 pak Kripe, 0.5 filxhan Arra Kokosi, 2 luge gjelle Fara Kia

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
BISKOTA ME FIQ TE THARE

BISKOTA ME FIQ TE THARE

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1.5 Filxhan Miell, 1 luge caji Sode buke, 0.25 luge caji Kripe, 10 luge gjelle Gjalp te fresket, 0.67 filxhan Sheqer Kaf, 1 kokerr Veze, 2 luge caji Vanilje, 1 kokerr Lekuren e Porpokalles

Preparation time: 30m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Brioche te thjeshta me nutella

Brioche te thjeshta me nutella

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
1 pete sfoliat, 4 luge gjelle cokokrem, pak sheqerkallamsheqeri, pak sheqer pluhur

Preparation time: 20m
Cooking time: 15m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Burani me spinaq e veze

Burani me spinaq e veze

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kg spinaq i fresket , 1 filxhan kafeje oriz, 5 qepe te njoma, pak kripe, pak piper , pak koperr ose nenexhik, 5 veze, 4 luge vaj ulliri

Preparation time: 20m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Buke me miell misri

Buke me miell misri

0
Category:  Vegjetariane

Ingredients:
1 kg miell misri, 700 ml uje, vaj ulliri, kripe

Preparation time: 10m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Byrek me mish

Byrek me mish

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
350 gr miell, pak kripe, 10 ml vaj ulliri, 150 ml uje i vaket, 300 gr ragu ose mish i grire, 2 kokrra qepe mesatare, 200 gr salce domate, 300 gr pete te thata, pak kripe, vaj ulliri , pak piper

Preparation time: 20m
Cooking time: 40m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Bakllava turke

Bakllava turke

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
700 gr miell, 200 ml vaj misri, 70 ml qumesht, 70 ml kos, 2 te verdha veze , 1 veze e plote, 1 luge gjelle limon i shtrydhur, 600 gr gjalpe i shkrire, pak niseshte , 500 gr arra te qeruara e te grira , 1.2 l uje, 1.8 kg sheqer, pak vanilje dhe karafil(sipas deshires)

Preparation time: 3h
Cooking time: 2h
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Brinje derri ne furre me patate

Brinje derri ne furre me patate

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 kg brinje derri, 500 gr patate, 2 dega rozmarine, 2 thelpinj hudher, 4 luge vaj ulliri , pak kripe kokerrtrashe

Preparation time: 20m
Cooking time: 50m
Difficulty: Super easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Ballokume elbasani

Ballokume elbasani

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1 kg miell misri, 100 gr miell gruri, 8 veze, 400 gr gjalpe, 50 ml qumesht, 1 kg sheqer

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Byrek me angjinare

Byrek me angjinare

0
Category:  Antipasta, Brumëra

Ingredients:
2 pete speciale, 1 qepe te kuqe, 400 gr angjinare, 200 gr djathe te tymosur, 60 gr djathe parmixhan te grire, 1 veze, pak kripe, pak piper, pak vaj ulliri, 1 pako shafran pluhur, 1 thelpi hudher

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Byrek me kungulleshka

Byrek me kungulleshka

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
10 pete, 1 kg kungulleshka, 4 kokrra veze, 1 kg qumesht, 1 tufe koper, 50 gr gjalpe, 3 luge vaj ulliri, pak kripe

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Bakllava Shqiptare

Bakllava Shqiptare

0
Category:  Gatime Shqiptare, Embelsira

Ingredients:
1 kg miell, 4 te verdha veze, 2 gota uje te vaket, 1 filxhan vaj ulliri , 0.5 luge kafeje kripe, pak niseshte, 1 kg arra te qeruara, 500 gr gjalpe i shkrire, 1.7 kg sheqer, 1.2 l uje, 0.5 limon

Preparation time: 2h
Cooking time: 3h
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Buke e mbushur

Buke e mbushur

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
700 gr miell, gjysem gote vaj luledielli, 25 gr maja, gjysem gote kos te holluar, 1 veze, pak kripe

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Briam

Briam

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
300 gr domate te buta, 0.5 filxhan caji vaj, piper i zi i fresket, pak sheqer, 0.33 e tufes majdanoz, djathe i bardhe per servirje, 200 gr kunguj, 300 gr patellxhane mesatar, 200 gr patate, 200 gr qepe, 2 thelpinj hudher, 250 gr bishtaja te fresketa ose frigoriferi, kripe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Byrek me domate dhe salmon

Byrek me domate dhe salmon

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
200 gr brume, 500 gr domate, 120 gr salmon me vaj, 1 tufe majdanoz, pak kripe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Bagete me mocarela dhe sallam

Bagete me mocarela dhe sallam

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
bagete, sallam, djathe mocarela, borzilok, vaj ulliri, kripe, piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Biftek me perime

Biftek me perime

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
30 ml vaj perimesh, 450 gr fileto vici (prere ne dy shirita), 130 gr brokoli, 1 spec i kuq (prere ne shirita ), 2 karota (prere ne feta), 1 qepe jeshile ( prere copa copa ), 3 gr hudher e grire imet, 30 ml salce soje, 20 gr fara susami , te pjekura

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap