Gati.me - Receta gatimi ne cast


Browse by category


Discover our most appreciated recipes!


Featured
Rizoto me gorgonzola dhe dardha

Rizoto me gorgonzola dhe dardha

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
250 gr oriz, 450 ml leng perimesh ose uje, 2 dardha, 80 gr gorgonzola, 60 gr gjalpe, 1 luge gjelle vaj ulliri , 1 qepe e bardhe , 100 ml vere e bardhe , 2 arra, pak kripe

Preparation time: 20m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Qofte me bizele

Qofte me bizele

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
500 gr mish i grire, 1 veze, 3 thelpinj hudhre e grire, pak nenexhik, pak piper, pak kripe, 0.5 luge gjelle miell, 0.5 luge gjelle vaj ulliri, 1 qepe e vogel, 1 dege selinoje , 5 gjethe borziloku, 5 luge vaj ulliri, 6 thelpinj hudhre , pak kripe, pak piper, 300 ml salce domate, 350 gr bizele te ziera

Preparation time: 20m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Shishqebap me mish derri dhe perime

Shishqebap me mish derri dhe perime

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
500 gr mish derri, 2 speca te kuq, 2 kunguj, 2 salcice derri te fresketa, dega rozmarine, pak kripe, pak piper, pak vaj ulliri, pak rigon , 1 gjethe dafine

Preparation time: 20m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Karkaleca ne zgare

Karkaleca ne zgare

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 kg karkaleca te fresket, 1 limon, pak kripe, pak piper, pak vaj ulliri, 2 thelpinj hudher, pak majdanoz

Preparation time: 35m
Cooking time: 10m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly expensive

Featured
Brinje derri ne furre me patate

Brinje derri ne furre me patate

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 kg brinje derri, 500 gr patate, 2 dega rozmarine, 2 thelpinj hudher, 4 luge vaj ulliri , pak kripe kokerrtrashe

Preparation time: 20m
Cooking time: 50m
Difficulty: Super easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Tiramisu

Tiramisu

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
400 gr biskota te gjata Savoiardi, 500 gr Maskarpone (lloj djathi), 6 veze, 130 gr sheqer, pak kakako pluhur, 3 filxhan kafe ekspres

Preparation time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Quiche Lorraine – Recete gatimi franceze

Quiche Lorraine – Recete gatimi franceze

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
250 gr miell, 125 gr gjalpe, 1 e verdhe veze, 50 ml uje, Pak kripe, 300 ml qumesht, 3 veze, pak kripe, pak piper, pak arre moskat, 1 qepe e kuqe, pak majdanoz, 1 karrot, 1 kungull, 1 spec i prere ne forme rrethore, 50 gr kerpudha, 100 gr domate qershi, 30 gr ullinj te zinj, pak djathe i grire kackavall, salmon i tymosur

Preparation time: 20m
Cooking time: 50m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Kulac me salsice

Kulac me salsice

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
500 gr miell, 300 gr salsice te fresketa, 100 gr djathe kackavalle, 100 gr vaj ulliri, 5 gr kripe

Preparation time: 1h
Cooking time: 1h
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Petanik me fasule

Petanik me fasule

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
1.5 gote uji fasule, 500 gr miell, vaj ulliri, vaj luledielli sa duhet

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Ballokume elbasani

Ballokume elbasani

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1 kg miell misri, 100 gr miell gruri, 8 veze, 400 gr gjalpe, 50 ml qumesht, 1 kg sheqer

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap