Gati.me - Receta gatimi ne cast


Recipes starting with K

Featured
Kek me Pjeshke

Kek me Pjeshke

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1 Filxhan caji Miell, 2 Filxhan caji Sheqer, 1 Filxhan caji Komposto, 1 Filxhan caji Qumesht, 1 Luge kafeje Sode, 1 Filxhan caji Arra, 6 Cope Veze

Preparation time: 20m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Krem kungulli te verdhe

Krem kungulli te verdhe

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
200 gr Patate, 1 aq sa duhet Piper, kripe, 2 luge gjelle Vaj Ulliri, 6 gjethe Borzilok, 2 thelpinj Hurdher, 3 dege Dafine, 2 kokrra Qepe, 30 gr Gjalpe, 1 tufe Majdanoze

Preparation time: 10m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kavateli me Kungull dhe Bacon

Kavateli me Kungull dhe Bacon

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
400 gr Kavateli, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, Vaj ulliri, 200 gr Pancete, 450 gr Kungull i verdhe

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kebab Pule

Kebab Pule

0
Category:  Pjata e dytë, Finger Food

Ingredients:
4 cope Fileto pule mesatare, 1 aq sa duhet Vaj ulliri, Kerri, Arre Moskate, 1 aq sa duhet Piper, Rozmarine, Lekure limoni, Hurdher, Kripe, 3 cope Speca te kuqe, 3 cope Speca te verdha, 1 kokerr Qepe, 8 cope Shkopa per Shishqebab

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
KREPA

KREPA

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
3 kokra Veze, 250 gr Miell, 0.5 liter Qumesht, 40 gr Gjalp, 1 pak Kripe

Preparation time: 5m
Cooking time: 5m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krepa me Nutella dhe Luleshtrydhe

Krepa me Nutella dhe Luleshtrydhe

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
250 gr Nutella, 300 gr Luleshtrydhe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krepa te kripur

Krepa te kripur

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
250 gr Filadelfia, 1 cope Fileto Pule (ose gjoks pule), 4 cope Kerpudha te fresketa, 1 kokerr Dardhe, 2 duar Arra

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kaneloni me rikota dhe spinaq

Kaneloni me rikota dhe spinaq

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kuti Kaneloni Barrilla, 400 gr Spinaq, 600 gr Rikota, 500 ml Pana, 0.5 liter Beshamel, 300 gr Proshut i prere ne Kubike, 1 koker Limon, 1 aq saduhet Kripe Piper Arre Moskate, 100 gr Djath Parmixhano

Preparation time: 20m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Karkaleca ne zgare

Karkaleca ne zgare

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 kg karkaleca te fresket, 1 limon, pak kripe, pak piper, pak vaj ulliri, 2 thelpinj hudher, pak majdanoz

Preparation time: 35m
Cooking time: 10m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly expensive

Featured
Kulac me salsice

Kulac me salsice

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
500 gr miell, 300 gr salsice te fresketa, 100 gr djathe kackavalle, 100 gr vaj ulliri, 5 gr kripe

Preparation time: 1h
Cooking time: 1h
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Kunguj te skuqur

Kunguj te skuqur

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
4 kunguj, pak kripe, 1 luge gjelle miell, pak vaj per skuqje

Preparation time: 15m
Cooking time: 15m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kompekaj

Kompekaj

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
180 gr miell, 60 ml uje, 60 gr gjalpe, 10 veze, 170 gr miell, 150 gr sheqer, 100 gr arra, 2 luge gjelle kakao

Preparation time: 30m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kek me qumesht

Kek me qumesht

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
100 ml qumesht, 300 gr miell, 100 gr sheqer, 1 luge caj sode buke, 4 veze, 30 gr gjalpe

Preparation time: 10m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kek me arre kokosi

Kek me arre kokosi

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
125 gr gjalpe i bute, 150 gr sheqer, 3 veze, 75 gr miell, 125 gr arre kokosi, 1 pako pluhur vanilje, pak rum (fakoltativ)

Preparation time: 10m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Kunguj me domate e mocarela

Kunguj me domate e mocarela

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
3 kunguj te rrumbullaket, 200 gr djathe mocarela, 100 gr salce domate per pica, pak kripe, pak piper , pak rigon, disa gjethe borzilok i fresket , pak vaj ulliri

Preparation time: 10m
Cooking time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kos i bardhe

Kos i bardhe

0
Category:  Gatime Shqiptare

Ingredients:
1 liter qumesht, 100 gr kos

Preparation time: 2h
Cooking time: 5m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Koke qengji e pjekur ne furre

Koke qengji e pjekur ne furre

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
2 koka qengji (te ndara pergjysem), pak rozmarine, pak sherebele, pak kripe, pak vaj ulliri

Difficulty: Easy
Cost: Fairly expensive

Featured
Kallamare te skuqur

Kallamare te skuqur

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 kg kallamare te fresket , pak miell, 1 filxhan vaj, pak kripe

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Kadaif

Kadaif

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1 kg kadaif, 600 gr arra te qeruara, 2 luge kanelle pluhur, 150 gr galete ( buke e thekur e grire ) , 2 luge konjak, 2 luge sheqer, 250 gr gjalpe i shkrire , 1.7 kg sheqer, 1.2 l uje, pak karafil, 1 luge leng limoni, pak vanilje pluhur ( sipas deshires)

Preparation time: 3h
Cooking time: 2h
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Kunguj të mbushur me oriz

Kunguj të mbushur me oriz

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kg kunguj, 1 gote uji oriz, 300 g mish i grire, 2 kokrra domate, 2 kokrra qepe, 1 luge salce, majdanoz, piper, nenexhik, kripe

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Kerpudha me veze

Kerpudha me veze

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
500 gr kerpudha, 4 luge vaj, 4 veze te ziera, 80 gr djath, krip, piper, spec djeges

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Kunguj me kos

Kunguj me kos

0
Category:  Garniturë, Salca

Ingredients:
4 kunguj, 3 hudhra, 2 gota kos, kripe, vaj ulliri, pak kripe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kroketa me omelete

Kroketa me omelete

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
5 veze, 1 koke qepe , 1 luge ereza te perziera, majdanoz, 4 feta buke, 150 ml qumesht, 100 gr buke e grire , kripe, piper i zi

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krem karamel

Krem karamel

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
6 veze, 1 l qumesht, 1 pakete vanilje, 0.5 kg sheqer, 5 luge sheqer

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kofshe pule

Kofshe pule

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
0.33 filxhan caji mustarde, 0.33 filxhan caji mjalte , 1 luge gjelle vaj ulliri , 3 kg kafshet e pules, kripe, 2 dege rozmarine, piper i zi i fresket

Difficulty: Super easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Kukurec

Kukurec

0
Category:  Pjata e dytë, Gatime Shqiptare

Ingredients:
1 pale zorre qengji, 300 gr te brendshme, kripe, piper, spec i kuq, rigon, 2 luge gjelle yndyre

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kotolete me veze

Kotolete me veze

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
fileto pule, veze, miell, galete ose buke e thare e therrmuar, kripe , vaj

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap