Gati.me - Receta gatimi ne cast


Recipes starting with P

Featured
Pjepër dhe proshutë

Pjepër dhe proshutë

0
Category:  Gatime Shqiptare
Mediteranean Seasons:  August

Ingredients:
100 Gram Rukola, 100 Gram Sallate Jeshile, 3 Feta Pjeper, 8 Fije Proshute Krudo, 1 Dege Borzilok, 2 Kokrra Qepe te njoma, 2 Gram Kripe, 2 Luge Vaj Ulliri, 1 Luge Uthull Balsamike

Preparation time: 30m
Cooking time: 40m
Waiting time: 15m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Patëllxhanë të mbushur me djathë dhe proshutë

Patëllxhanë të mbushur me djathë dhe proshutë

0
Category:  Gatime Shqiptare
Morrocan Seasons:  August

Ingredients:
4 cope Patellxhane, 500 Grame Mozarela, 400 Grame Proshute, 4 Kokrra Veze, 6 Luge Gjelle Kripe, 5 Luge Gjelle Vaj per skuqje

Preparation time: 40m
Cooking time: 40m
Waiting time: 10m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Proshute, Fik i fresket te gjitha ne nje Sandwich

Proshute, Fik i fresket te gjitha ne nje Sandwich

0
Category:  Finger Food
Mediteranean

Ingredients:
4 Luge Mustarde, 8 Feta Buke, 1 Filxhan Rukola, 2 Feta Proshut, 2 Feta Parmigiano Regiano, 8 Kokrra Fiq, 2 Luge Recel

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Patate Furre

Patate Furre

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
4 Kokrra Patate, 1 Aq sa duhet Kripe, Piper, Vaj ulliri dhe rigon

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Patate te mbushura

Patate te mbushura

0
Category:  Pjata e pare
Hungarian

Ingredients:
4 Kokrra Patate, 1 Pako Gjalpe, 200 gr Proshute e tymosur, 1 Tufe Majdanoz, 1 aq sa duhet Djathe i shkrire

Preparation time: 15m
Cooking time: 45m
Difficulty: Super easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Pice me fruta deti

Pice me fruta deti

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
1 kg Miell, 600 gr Uje, 7 gr Maja, 60 gr Vaj Ulliri, 20 gr Kripe, 1 filxhan Domate, 2 kuti Peshk Tone, 10 cope Midhje, 10 cope Karkaleca, 1 cope Kallamarw, 1 cope Sepie

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Protein Bars me fruta dhe tershere

Protein Bars me fruta dhe tershere

0
Category:  Finger Food

Ingredients:
250 gr Tershere, 150 gr Mjalt, 30 gr Stika te qeruar, 250 gr Cokollate e bardhe, 25 gr Boronice e Kuqe, 8 gr Vaj Luledielli

Preparation time: 15m
Cooking time: 35m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pene me Kerpudha dhe gorgonzola

Pene me Kerpudha dhe gorgonzola

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
300 gr Kerpudha, 300 gr Gorgonzola, 60 ml Qumesht, 1 aq sa duhet Kripe dhe Piper, 1 tufe Majdanoz

Preparation time: 15m
Cooking time: 15m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Puding me fara Kia, luleshtrydhe dhe çokollatë

Puding me fara Kia, luleshtrydhe dhe çokollatë

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
120 gr Luleshtrydhe, 2 luge Kos, 1 maje luge Vanilje Pluhur, 0.5 filxhan Fara Kia, 2 luge Cokollate e grire

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Perime te zjera

Perime te zjera

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare

Ingredients:
200 gr Patate, 200 gr Kunguj, 200 gr Karrota, 200 gr Lulelaker, 200 gr Brokoli, 1 koker Leng Limoni, 1 aq sa duhet Uje, Kripe, Piper, , 1 cope Koncentrate Pule

Preparation time: 15m
Cooking time: 25m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pastico e shpejte

Pastico e shpejte

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
500 gr Pene, 1 fileto Vici, 1 luge gjelle Vaj ulliri, 2 Filxhane Qumesht, 500 gr Salce Domate, 0.5 filxhan Djath i grire, 200 gr Krem Djathi, 0.75 filxhan Mocarela, 2 luge gjelle Majdanoz

Preparation time: 20m
Cooking time: 5m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pllaqi me domate e qepe te njoma

Pllaqi me domate e qepe te njoma

0
Category:  Pjata e pare, Gatime Shqiptare

Ingredients:
1 kg Pllaqi, 4 cope Qepe te njoma, 300 gr Domate salce, 1 kokerr Qepe e thate, 1 kub Koncentrate Pule, 1 tufe Koper, Majdanoz, 1 aq sa duhet Piker, Kripe

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pene me Salmon dhe speca

Pene me Salmon dhe speca

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
500 gr Pene, 500 gr Salmon, 2 cope Speca te verdha, 2 cope Speca te kuqe, 1 aq sa duhet Kripe dhe Piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pure Patate me gorgonzola

Pure Patate me gorgonzola

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
4 kokrra Patate, 400 gr Qumesht, 200 gr Gorgonzola, 2 luge gjelle Gjalp, 1 aq sa duhet Kripe

Preparation time: 10m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Peshk ne furre

Peshk ne furre

0
Category:  Pjata e dytë, Pjatanca

Ingredients:
4 cope Peshk Koce, 300 Kokra Limona, 1 tufe Majdanoz, 4 gjethe Dafine, 1 aq sa duhet Kripe dhe vaj

Preparation time: 30m
Cooking time: 20m
Waiting time: 1h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Petulla te shpejta

Petulla te shpejta

0
Category:  Brumëra
Mediteranean

Ingredients:
200 gr miell, 300 ml uje i ngrohte, vaj per skuqje, 2 veze, pak kripe

Preparation time: 15m
Cooking time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Petanik me fasule

Petanik me fasule

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
1.5 gote uji fasule, 500 gr miell, vaj ulliri, vaj luledielli sa duhet

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pule me perime

Pule me perime

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 pule, 1 qepe, 1 karrote, 2 dege selinoje, 1 spec i kuq, 1 spec jeshil, 1 kungull, 2 domate, 1 thelpi hudhre, 7 luge gjelle vaj ulliri, pak kripe, pak piper, 1 luge gjelle majdanoz i grire holle, 1 dege rozmarine, 2 gjethe sherebele, 1 gote vere e bardhe

Preparation time: 15m
Waiting time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Perime ne avull

Perime ne avull

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
2 patate, 2 karrota, 150 gr lulelaker te bardhe, 150 gr brokoli, pak kripe, vaj ulliri, 1 dege rozmarine

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pilaf orizi

Pilaf orizi

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
500 gr oriz, 1 liter uje ose lengmishi, 100 gr gjalpe, 1 luge gjelle vaj, pak kripe

Preparation time: 15m
Cooking time: 10m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Përshesh me kulaç gruri

Përshesh me kulaç gruri

0
Category:  Gatime Shqiptare

Ingredients:
1 kg kulac me miell gruri, 500 gr qepe, disa te brendshmet e gjelit te detit (melcia,plendesi,qafa), pak kripe, pak nenexhik i fresket e pak i thate, pak vaj ulliri

Preparation time: 20m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Peshk Koc me Patate

Peshk Koc me Patate

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
2 peshk koc, 4 kokrra patate , 1 limon, pak vaj ulliri, pak kripe, disa ereza te ndryshme(gjethe dafine, dege rozmarine, gjethe sherebele ), 2 thelpinj hudhra

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Patate te pjekura

Patate te pjekura

0
Category:  Vegjetariane, Garniturë

Ingredients:
5 patate, pak kripe, pak piper, pak majdanoz, pak vaj ulliri

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Patate me pana ne furre

Patate me pana ne furre

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
4 patate te medha, 500 ml pana per kuzhine , 100 gr djath parmixhano te grire, gjalp, kripe, piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pica te vogla me djathe Filadelfia

Pica te vogla me djathe Filadelfia

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
250 gr miell, 250 gr djath filadelfia natyral, 50 gr gjalp, kripe, salce domatesh, djathe mocarela, rigon/borzilok

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Pica tradicionale

Pica tradicionale

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
1 kg miell, 6 luge vaj ulliri, 50 gr maja birre, 2 luge sheqer, 10 gr kripe, 1 gote uje, 300 gr salsice, 2 domate te fresketa , 300 gr mocarela , kripe, rigon, borzilok te fresket , vaj ulliri

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pasta Flora

Pasta Flora

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
350 gr miell, 250 gr gjalp te ftohte, 1 veze te plote , 1 te verdhe veze, 2 luge sheqer, 1 luge te vogel pluhur pjekes, 3 luge brandy (konjak), pak kripe , recel dhe fruta te thata sipas deshires per mbushje

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pastice

Pastice

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
500 gr makarona te trasha per pastice, 1 l qumesht, 5 veze, 200 gr djathe i bardhe, 100 gr djathe kackaval i grire, 150 gr gjalp, kripe

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Peshk i vogel me domate qershi

Peshk i vogel me domate qershi

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
peshk barbun, 1 qepe te vogel te kuqe, majdanoz, dafine, miell, vere te bardhe, kripe, piper, vaj ulliri, hudher

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap