Gati.me - Receta gatimi ne cast


Recipes starting with T

Featured
Tortelini me proshutë

Tortelini me proshutë

0
Category:  Pjata e dytë
Italian

Ingredients:
320 Gram Tortelini, 500 Gram Proshute pule , 120 Gram Pana, 5 Gram Kripe & Piper

Preparation time: 15m
Cooking time: 15m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Tave me Perime

Tave me Perime

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
4 Cope Kunguj, 3 Cope Patate, 3 Cope Karrota, 3 Kokrra Domate, 1 Filxhan caji Bizele, 2 Cope Speca te kuqe, 2 Cope Speca jeshile, 2 Dege Selino, 1 Aq sa duhet Vaj Ulliri , majdanoz, koper, dafine (sipas deshires), 1 Gote Uje

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tagliatelle ne Furre me Ragu te bardhe

Tagliatelle ne Furre me Ragu te bardhe

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
500 Gr Tagliatelle, 100 ml Qumesht, 150 gr Bizele, 100 gr Qepe, 30 ml Vere, 300 gr Rikota, 250 gr Salcice, 1 dege Selino, 1 thelpi Hurdher, 60 gr Djath Kackavall, 100 gr Karrot, 1 aq sa duhet Kripe, vaj ulliri, piper, arre moskate, buke e thekur

Difficulty: Fairly difficult
Cost: Fairly cheap

Featured
Torte me Cokollate

Torte me Cokollate

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
2 Filxhan Sheqer i bardhe koker, 1.75 Filxhan Miell 00, 0.75 Filxhan Kakao, 1.5 luge Sode, 1.5 luge Maja, 1 luge kafeje Kripe, 2 kokrra Veze, 1 Filxhan Qumesht, 0.5 filxhan Vaj Luledielli, 2 luge kafeje Ekstrakt vanilje, 1 filxhan Uje i valuar, 300 gr Cokollate, 250 ml Pana per embelsira

Preparation time: 20m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tave me Makarona dhe Perime

Tave me Makarona dhe Perime

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
150 gr Karrota, 200 gr Kunguj, 100 gr Patellxhan, 1 kokerr Qepe, 1 cope Spece e kuqe, 1 cope Spece e verdhe, 2 Thelpinj Hurdher, 1 tufe Majdanoz, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, vaj ulliri, 100 gr Pomodorini, 500 gr Pasta format i vegel

Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tagliatelle me Tartuf dhe Karkaleca

Tagliatelle me Tartuf dhe Karkaleca

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
200 gr Tagliatelle, 15 cope Karkaleca, 1 luge gjelle Tartuf, 1 thelpi Hurdher

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tave Kosi

Tave Kosi

0
Category:  Gatime Shqiptare

Ingredients:
2 Copa Mish Pule, 3 kokrra Veze, 1 gote Kos, 1 luge gjelle Miell, 1 aq sa duhet kripe, piper, vaj ulliri ose gjalp

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Torte 7 vazot me agrume

Torte 7 vazot me agrume

0
Category:  Mëngjesi, Embelsira

Ingredients:
125 gr Kos, 1 vazo Miell Patatesh, 16 gr Maja ne pluhur, 1 aq sa duhet Kripe, 2 vazo Sheqer, 1 vazo Vaj luledielli, 1 koker Lekuren e nje Limoni, 2 vazo Miell 00, 4 kokrra Veze 3 te plota + 1 e verdhe, 1 Koker Lekuren e nje Portokalli

Preparation time: 20m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Trofte e mbeshtjelle me Proshute

Trofte e mbeshtjelle me Proshute

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
150 gr Proshute, 2 cope Trofte, 10 ml Uje, 3 luge Vaj Ulliri, 3 thelpinj Hurdher, 1 tufe Majdanoz, 0.5 filxhan Buke e thekur, 40 gr Djath Pecorino, 0.67 luge gjelle Vere, 2 luge gjelle Vaj Ulliri

Preparation time: 30m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Tave me karkaleca

Tave me karkaleca

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
4 luge gjelle Vaj Ulliri, 1 kokerr Qep e grire, 200 gr Domate te fresketa, 0.5 luge kafeje Sheqer, 5 Luge gjelle Lere e Bardhe, 2 luge kafeje Rigon, 16 cope Karkaleca te medhenj, 1 aq sa duhet Kripe, Piper

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Torte me spinaq

Torte me spinaq

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
500 gr Spinaq, 5 cope Qepe te njoma, 5 Kokrra Veze, 100 gr Djath kackavalle i grire, 100 gr Mocarela, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, Vaj Ulliri, 1 aq sa duhet Buke e thekur, Spec djekes

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Takos

Takos

0
Category:  Brumëra, Finger Food

Ingredients:
200 gr Miell 00, 200 gr Miell misri, 1 aq sa duhet Uje, Kripe, Piper, Vaj Ulliri, 2 cope Fileto Pule, 200 gr Domate, 1 dore Miser, 2 duar fasule, 1 tufe Sallate jeshile

Preparation time: 10m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Tave Peshku

Tave Peshku

0
Category:  Pjata e dytë, Pjatanca
Italian

Ingredients:
4 cope Peshk i freshke (Koce), 3 kokrra Qepe, 5 thelpinj Hurdher, 4 kokrra Domate, 3 gjethe Dafine

Preparation time: 30m
Cooking time: 35m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tavë korani me arra

Tavë korani me arra

0
Category:  Pjata e dytë
Mediteranean

Ingredients:
2 kg peshk , 20 ml vaj ulliri, 3 kokrra qep, 1 gjethe dafine, 0.5 gotë verë e bardhë, 1 filxhan caji arra, 2 karrota te medhaja , 1 kokërr hudhër, kripë, piper

Preparation time: 30m
Cooking time: 40m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Turshi me domate jeshile

Turshi me domate jeshile

0
Category:  Gatime Shqiptare
Mediteranean

Ingredients:
2 kg domate jeshile, 2 karrota, 7 thelpinj hudher, 2 luge krip e trash, 1 gote caji uthull, uje

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tave dheu Tiranese

Tave dheu Tiranese

0
Category:  Gatime Shqiptare

Ingredients:
450 gr mish vici, 250 gr gjize kripe ose djath Feta, 1 qepe te mesme , 100 gr gjalp, 1 luge miell, 3 luge vaj ulliri, kripe, piper, spec i kuq djeges

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Trilece

Trilece

0
Category:  Embelsira
American

Ingredients:
6 veze, 200 gr miell, 200 gr sheqer, pak vanilje pluhur, 300 gr qumesht, 300 gr pana te fresket, 300 gr qumesht Panda, pak karamel

Preparation time: 30m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Tiramisu

Tiramisu

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
400 gr biskota te gjata Savoiardi, 500 gr Maskarpone (lloj djathi), 6 veze, 130 gr sheqer, pak kakako pluhur, 3 filxhan kafe ekspres

Preparation time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tave kosi

Tave kosi

0
Category:  Pjata e dytë, Gatime Shqiptare

Ingredients:
700 gr mish qengji, 50 gr gjalpe, 3 veze, 1200 ml kos i bardhe, 2 luge gjelle miell, 1 luge gjelle oriz, pak kripe, pak piper

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Tullumba

Tullumba

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1 gote miell, 2 luge gjelle vaj ose gjalpe, 3 kokrra veze, pak kripe e sheqer, trecerek gote uje

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Torte me fiq te thate

Torte me fiq te thate

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
4 veze, 1 pako fiq te thate, 100 gr gjalpe, 170 gr sheqer, 250 gr miell, 125 gr kos te bardhe te pasterizuar, 1 luge kanelle pluhur, 1 qese maja, 1 gote rum

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Torte me qershi dhe cornflakes

Torte me qershi dhe cornflakes

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
100 gr cokollate e zeze , 150 gr ckollate me qumesht, 50 gr bajame, 75 gr cornflakes, 9 fleta xhelatine, 500 gr maskarpone, 1 pako sheqer vanilje, 125 gr sheqer, 3 banane, 4 luge gjelle leng limoni, 720 ml qershi te konservuara (komposto), 250 ml ajke, 30 gr niseshte

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Tave me pilaf

Tave me pilaf

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
700 gr patellxhan, 400 gr oriz, 3 veze, 50 gr gjalp, 100 gr bizele te konservuara, 1 karrote, 1 qepe, majdanoz, 200 gr salce domate , 1 liter supe vegjetale, 30 gr djath kackavall i grire, kripe

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Tavë me bukë të fërguar, proshutë, perime dhe erëza të freskëta

Tavë me bukë të fërguar, proshutë, perime dhe erëza të freskëta

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
0.5 filxhane bukë e prerë në kubikë të vegjël, 0.5 filxhane vaj ulliri, 3 thelpinj hudher, 1 luge gjelle gjalpe pa kripe, 2 qepe te medha, 1 rrenje selinoje, 3 filxhane proshute e prere holle, 0.5 filxhane majdanoz i grire holle, 2 luge gjelle sherbele e fresket e grire holle, 2 luge gjelle trumze e fresket e grire holle, 2 veze, kripe dhe piper sipas deshires, 2 filxhane leng mishi ose uje

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Tartina me salçiçe dhe brokoli

Tartina me salçiçe dhe brokoli

0
Category:  Antipasta, Brumëra

Ingredients:
Brume i gatshem frola, Brokoli, Salsice, Djathe brie, Kripe, Piper, Pak gjalp

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Trahana me copeza dhjami

Trahana me copeza dhjami

0
Category:  Gatime Shqiptare

Ingredients:
dhjam sa te doni, spec djeges, spec i kuq, kripe, buke gruri , vaj ulliri, trahana

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tave me spinaq

Tave me spinaq

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kg spinaq, 5 veze, 0.5 liter kosi, 200 gr djathe kackavall, kripe, piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap