Gati.me - Receta gatimi ne cast


Recipes starting with S

Featured
Supë me lakër të freskët

Supë me lakër të freskët

0
Category:  Gatime Shqiptare
Italian Seasons:  April

Ingredients:
1.5 Litra Lëng mishi , 500 Gram Lakër e freskët, 1 Filxhan Yndyrë, 3 Kokrra Patate, 2 Cope Karota, 1 Kokerr Qepë , 1 Kokerr Selino, 2 Kokrra Domate, 1 Luge Kafeje Miell

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Spaghetti me Karkaleca

Spaghetti me Karkaleca

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
500 gr Karkaleca, 500 gr Spaghetti, 1 Koker Qep, 500 gr Pomodorini, 2 Koker Domate, 2 Thelpinj Hudher, 0.5 Gote Uzo ose Vere e bardhe, 1 aq sa duhet Kripe dhe piper

Preparation time: 35m
Cooking time: 10m
Difficulty: Fairly difficult
Cost: Fairly cheap

Featured
Sallate me Luleshtrydhe

Sallate me Luleshtrydhe

0
Category:  Sallata

Ingredients:
200 gr Spinaq, 200 gr Rukola, 10 Kokrra Pomodorini, 10 Kokrra Luleshtrydhe, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, Vaj ulliri , 1 koker Limon

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Sallate Rukola Pomodorini Kastravec dhe karrote

Sallate Rukola Pomodorini Kastravec dhe karrote

0
Category:  Sallata

Ingredients:
300 gr Rukola, 10 kokrra Pomodorini, 2 cope Karrota, 1 cope Kastravec, 1 Koker Limon, 1 aq sa duhet Kripe, vaj ulliri

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Salce Kosi me Arra

Salce Kosi me Arra

0
Category:  Salca

Ingredients:
500 gr Kos, 1 cope Kastravec, 2 luge Vaj Ulliri, 5 kokra Arra

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Si te gatuajme Bifteket?

Si te gatuajme Bifteket?

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
8 cope Biftek mesatar, 1 aq sa duhet Vaj Ullire, 1 gote Vere e bardhe, 1 aq sa duhen Kripe, Piper, Rigon

Preparation time: 15m
Cooking time: 15m
Waiting time: 1h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate me makarona, domate, ullinj, speca dhe borzilok

Sallate me makarona, domate, ullinj, speca dhe borzilok

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
500 gr Pasta Farfale, 2 kokrra Domate, 2 cope Speca, 10 kokrra Ullinj, 1 tufe Borzilok, 1 aq sa duhet Kripe, Vaj ulliri dhe Piper

Preparation time: 10m
Cooking time: 10m
Waiting time: 1h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
SUPE ME THJERREZA & PAZI

SUPE ME THJERREZA & PAZI

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
2.5 Kupe Thjerrza, 1 liter Leng mish pule, 3 luge gjelle Vaj Ulliri, 1 kokerr Qepe e madhe, 4 thelpinj Hurdher, 1 tufe Majdanoz, 1 kokerr Lengun e Limonit

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate me Luleshtrydhe

Sallate me Luleshtrydhe

0
Category:  Antipasta, Sallata

Ingredients:
200 gr Rukola, 200 gr Spinaq, 10 kokrra Luleshtrydhe, 10 kokrra Pomodorini, 1 aq sa duhet Kripe, vaj, Limon

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate fruta deti

Sallate fruta deti

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
1 kg Midhje, 700 gr Oktapod, 2 dege Selino, 1 thelpi Hurdher, 400 gr Kallamar, 4 gjethe Dafine, 500 gr Karkaleca, 2 cope Karrota, 3 tufa Majdanoz, 2 lengun Limona, 1 aq sa duhet Piper, Kripe, Vaj Ulliri

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Supe Krem Kungulli

Supe Krem Kungulli

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
400 gr Kunguj, 2 kokrra Patate, 1 kg Uje, 2 cope Koncentrate Pule, 1 gote uji Qumesht, 100 gr Djath Parmixhano, 1 aq sa duhet Kripe, vaj, piper

Preparation time: 10m
Cooking time: 25m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate Miks

Sallate Miks

0
Category:  Sallata

Ingredients:
300 gr Sallate Jeshile, 10 kokrra Pomodorini, 1 koker Qepe, 2 cope Kastravec, 0.5 kokerr Limon , 1 aq sa duhet Kripe dhe vaj

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate me laker te bardhe e kuqe

Sallate me laker te bardhe e kuqe

0
Category:  Antipasta, Sallata

Ingredients:
200 gr Laker e Bardhe, 200 gr Laker e Kuqe, 2 cope Karrota, 1 aq sa duhet Kripe, Vaj Ulliri, Leng Limoni

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Salmon ne Tigane

Salmon ne Tigane

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
4 fileto Salmoni, 0.25 filxhan Gjalp, 3 luge Mustard, 1.5 luge gjelle Mjalt, 0.25 fixhan Buke e Thekur, 1 tufe Majdanoz, 1 koker Limon, 1 aq sa duhet Kripe, Piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Supe Krem Karrote, Patate e Xhinxher

Supe Krem Karrote, Patate e Xhinxher

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
3 kokrra Patate, 6 cope Karrota, 1.5 liter Uje, 2 cope Koncentrate pule, 3 luge gjelle Vaj Ulliri, 2 thelpinj Hurdhra, 1 pak (nje nga degezimet) Xhinxher, 100 gr Parmixhano

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate Tricolor

Sallate Tricolor

0
Category:  Antipasta, Sallata
Italian

Ingredients:
200 gr Spinaq, 200 gr Sallate Jeshile, 100 gr Rukola, 10 kokrra Pomodorini, 100 gr Parmixhano, 100 gr Mozzarella

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate Rukola dhe Bizele

Sallate Rukola dhe Bizele

0
Category:  Antipasta, Sallata

Ingredients:
400 gr Sallate jeshile, 100 gr Rukola, 200 gr Bizele, 4 kokrra Rrepa, 1 koker Limon, 1 aq sa duhet Kripe dhe vaj

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Spaghetti me fruta deti

Spaghetti me fruta deti

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
400 gr makarona te gjata, 700 gr fruta deti miks ( karkaleca deti,midhje, molusqe, kallamare te vegjel), 6 luge gjelle vaj ulliri, 2 domate, 3 thelpinj hudhre, 1 spec djeges, pak kripe, pak piper, pak majdanoz te grire, 100 ml vere te bardhe

Preparation time: 20m
Cooking time: 15m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly expensive

Featured
Salce domate e bere ne shtepi

Salce domate e bere ne shtepi

0
Category:  Salca

Ingredients:
2 kg domate, disa gjethe borzilok

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Supe orizi me melci pule

Supe orizi me melci pule

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
150 gr oriz, 1.5 l brodo ose uje, 2 luge vaj ulliri, 1 qepe, 200 gr melci pule, pak kripe, pak piper

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Shishqebap me mish derri dhe perime

Shishqebap me mish derri dhe perime

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
500 gr mish derri, 2 speca te kuq, 2 kunguj, 2 salcice derri te fresketa, dega rozmarine, pak kripe, pak piper, pak vaj ulliri, pak rigon , 1 gjethe dafine

Preparation time: 20m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate ruse

Sallate ruse

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
3 karrota, 200 gr bizele, 3 patate, 50 gr kastraveca turshi, 2 veze, pak uthull, pak kripe, pak vaj ulliri, 300 gr majanoze

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Speca me domate

Speca me domate

0
Category:  Vegjetariane, Garniturë

Ingredients:
1 spec i kuq i madh, 1 spec i bardhe, 1 spec jeshil, 400 gr domate te fresketa, 4 thelpinj hudhre, 3 qepe te njoma, pak kripe, pak piper , pak majdanoz, 3 luge gjelle vaj ulliri

Preparation time: 15m
Cooking time: 15m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Supe gruri

Supe gruri

0
Category:  Pjata e pare, Vegjetariane

Ingredients:
100 g grure, 1 karrote, 2 qepe, 1 presh, 1 dege selino, 2 domate te fresketa, 2 gjethe dafine, pak vaj ulliri, pak kripe, pak piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Salce kima

Salce kima

0
Category:  Salca

Ingredients:
250 gr mish vici i grire, 250 gr mish derri i grire, 2 qepe, 2 karrota, 2 dege selinoje, 300 gr salce domate, 1 gote vere e kuqe, pak piper, pak kripe, 3 gjethe dafine, 3 luge vaj ulliri

Preparation time: 15m
Cooking time: 2h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Salca beshamel

Salca beshamel

0
Category:  Salca

Ingredients:
1 liter qumesht, 100 gr gjalpe, 100 gr miell, pak kripe, pak arre moskat

Preparation time: 10m
Cooking time: 25m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate mikse me domate te vogla

Sallate mikse me domate te vogla

0
Category:  Sallata

Ingredients:
400 gr sallate mikse (marule,radhiqe ,etj.), 200 gr domate te vogla, 1 karote, 2 luge gjelle vaj ulliri , pak leng limoni, pak kripe, pak piper, pak uthull aromatike

Preparation time: 15m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Salca Tzatziki

Salca Tzatziki

0
Category:  Garniturë, Salca

Ingredients:
2 gota kos grek ( ose salce kosi), 2 kastravec, 2 luge vaj ulliri, 3 thelpinj hudhre, 1 luge koperr e grire holle, pak kripe, pak piper, gjysme limoni

Preparation time: 15m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate e ftohtë me karkaleca e avokado

Sallate e ftohtë me karkaleca e avokado

0
Category:  Sallata

Ingredients:
2 avokado, 300 gr karkaleca te qeruar, 300 gr domate qershi, 100 gr miser i zier, 0.5 qepe e kuqe, pak borzilok, pak majdanoz, pak kripe e piper, gjysme limoni (lengu), 1 luge majoneze (me deshire)

Preparation time: 10m
Cooking time: 5m
Difficulty: Super easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Supe me peshk

Supe me peshk

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kg peshk i ndryshem ( shojze deti, shkrep,shapke,peshk kovac, ngjale deti,peshk bishtuk), 500 gr kallamare, 500 gr sepie, 2 kg midhje, 2 kg xhivalle, 500 gr domate te vogla te fresketa, 2 dege selinoje, 2 qepe, 1 karrote, pak vaj ulliri, pak kripe, 1 spec djeges, 3 thelpinj hudhre, pak majdanoz i grire, pak piper, 2 gota vere te bardhe

Preparation time: 35m
Cooking time: 40m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly expensive

Featured
Supe krem perimesh

Supe krem perimesh

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 karrote, 2 dege selinoje, 1 presh, 1 qepe e njome, 1 kungull, 2 domate, 50 gr bizele, 1 zhardhok koper (finok), 3 dege brokoli, 3 dege lulelaker, 1 patate, 1 spec, pak kripe, pak vaj ulliri, 1 gjethe dafine, 2 feta buke te thekur

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Speca majhoshe

Speca majhoshe

0
Category:  Antipasta, Vegjetariane, Garniturë

Ingredients:
2 speca te kuq, 1 spec jeshil, 3 luge vaj ulliri, 0.5 luge sheqer, pak piper, pak kripe, 3 luge uthull molle ( ose uthull balsamike )

Preparation time: 15m
Cooking time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate me kastraveca , pjeper dhe djathe te bardhe

Sallate me kastraveca , pjeper dhe djathe te bardhe

0
Category:  Sallata

Ingredients:
1 luge caji lekure e renduar limoni, 2 luge caji leng limoni, 0.5 luge caji piper i zi , 0.13 luge caji krip, 2 luge vaj ulliri , 0.5 kg pjeper i prere ne kubike, 340 gr kastraveca te prere ne kubike ose ne feta, 1 luge nenexhik i fresket, 112 gr djathe i bardhe i grire

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate me karrota te fresketa

Sallate me karrota te fresketa

0
Category:  Sallata

Ingredients:
500 gr karrota, 4 thelpinj hudhra, 2 luge vaj, 0.5 filxhan majoneze, pak piper dhe kripe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Supa Mitun

Supa Mitun

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
8 feta buke shtepie, 2 thelpinj hudhre, 200 gr gruviera ( djathe francez , i forte ), 1 liter leng mishi i vluar, kripe, piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallatë me oktapod dhe patate

Sallatë me oktapod dhe patate

0
Category:  Sallata

Ingredients:
500 gr oktapod, 1 presh, 20 kokrra kaperi, 1 dege selino, 2 patate, 2 speca te embel, 1 karrote, 3 luge vaj ulliri, kripe, piper

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Sarma me laker turshi

Sarma me laker turshi

0
Category:  Gatime Shqiptare

Ingredients:
oriz, qepe, mish i grire ose mish ne copa te vogla , pak majdanoz, piper i zi, piper i kuq, pak kripe , vaj

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Strudel me molle

Strudel me molle

0
Category:  Brumëra, Embelsira

Ingredients:
1 kokerr veze, 2 luge gjelle gjalpe, 3 kokrra molle, 2 filxhan kafeje sheqer, 1 luge gjelle buke e grire, pak kanelle dhe karafil

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Shishqebap me miell misri dhe salcice

Shishqebap me miell misri dhe salcice

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
miell misri, salcice, gjalp, kripe, piper, leng perimesh, djath( me deshire )

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap